štvrtok - 18. apríla, 2024
, Mirai vydávajú klip k singlu Achillova päta. K videu zvolili artovejší prístup, takto vyzerá…
Foto: TonyFlunkey

Mirai vydávajú klip k singlu Achillova päta. K videu zvolili artovejší prístup, takto vyzerá…

Vypredané jesenné  turné kapely Mirai si nenechalo ujsť vyše desaťtisíc ľudí. Aj jarná časť, ktorá štartuje v marci, je už tiež pomaly vypredaná. S druhým, veľmi pestrým albumom Arigató, a na čele Miraiom Navrátilom zbrázdili Česko i Slovensko. V súčasnosti, si so svojimi rôznorodými muzikantskými schopnosťami  získavajú srdcia fanúšikov. Producent Ondřej Fiedler, je rád, že kapela „netrpí“ na  žánrovú vyhranenosť, ale práve naopak.

Čím je video inšpirované?

Mirai vydávajú klip songu „Achillova pata“ so zábermi z decembrového koncertu v pražskom Fóre Karlín, a tiež s miestami ktoré sú „srdcovkou“ skupiny.  Už druhý album „aktuálne najlepšej mladej českej kapely“, ako MIRAI označuje producent Ondřej Fiedler, sa teší z úspechu. Dôkazom sú rádiové hity Hometown a ØTCHI, klipy s miliónmi views a vypredanými koncertami. Pred jarnou tour prichádzajú MIRAI s novým videoklipom. Réžia i námet Ondřej Kudyn, ktorý už pre kapelu urobil niekoľko klipov.  „Natáčanie klipu som si vymohol sám, pretože Achillovaa je moja obľúbená skladba z albumu a chcelo som ju stvárniť vizuálne. Námet ako taký ani nebol, išlo  o znázornenie emócií, ktoré so skladby cítim,“ komentuje režisér.

Videoklip je inšpirovaný snami, myšlienkami aj reálnymi príbehmi zo života frontmana Mirai. Natáčalo sa v domovských mestách kapely, napríklad v ich „Hometown“, v areáli FM city festu, kde každoročne koncertujú. Artový klip je obohatený o živé zábery zhotovené na záverečnom koncerte jesennej tour vo Fóre Karlin, a tiež o zábery točené na starú VHS kameru, ktoré svojim vizuálom ohromne pobavia. Na nakrúcanie klipu však kapela spomína s pomerne zatajeným dychom, pretože: „točilo sa deň pred koncertom vo Feore Karlín v decembri. Bola nám neskutočná zima a išlo aj o zdravie,“ popisujú Mirai.  

Vymyká sa doterajšej tvorbe

O singli Mirai hovorí: „Achillovka je skladba, ktorá sa žánrovo trochu vymyká tomu, čo sme doteraz vydali. Je to ostrejšia gitarovka, ktorá skvelo funguje naživo a je asi natvrdšou piesňou z dosky Arigató. Video k nej je preto artovejšie a trochu explicitné.“ 

Nebolo to tak však od začiatku, odhaľuje zákulisue producent Ondřej Fiedler: „Achillova päta bola pôvodne celkom príjemná skladba s akustikou, ktorý sme nakoniec v skúšobne, týždeň pred nahrávaním kompletne prekopali.“  Mirai sa teraz pripravujú na jarné turné, ktoré je na väčšine miest už vypredané. Vidieť koncert Mirai a ich show naživo je zážitok. Navyše sa jedná o posledné samostatné koncerty v roku 2020. Okrem letných festivalov, na ktoré sa fanúšikovia môžu tiež tešiť.

Zdroj: Tomáš Karpel, Universal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Hnilica, Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Večne usmiaty a vždy pozitívne naladený pesničkár Juraj Hnilica. Aj takýto prívlastok si zaslúžil martinský rodák …