nedeľa - 19. mája, 2024

Miro Žbirka predstavuje svoju prvú filmovú pieseň vo filme Fair Play

Od 13. marca sa v slovenských kinách premieta nový česko-slovensko-nemecký koprodukčný film Fair Play režisérky Andrey Sedláčkovej, ku ktorému Miro Žbirka napísal a nahral svoju prvú špeciálnu filmovú pieseň. Nahrávka so slovenským a anglickým textom vznikla v legendárnom londýnskom štúdiu Abbey Road.

Bol to zvláštny zážitok, sedieť v Abbey Road a pozerať tam s producentom Robom Cassom na česko-slovenský film. On sa do toho vážne zapozeral a musel som mu simultánne prekladať celý film. Oceňoval na ňom rad vecí a aj herecké výkony. Z Judit Bárdos a Ane Geislerovej bol úplne hotový. Dokonca kvôli nim prišiel aj na pražskú premiéru. Na ňom som si overil som, že naši herci sú na medzinárodnej úrovni  a dobre mi to padlo. Potom sa veľmi ľahko dala vytvoriť atmosféra pesničky, ktorá vznikla kvôli porozumeniu jej nálady aj v angličtine“ vyjadril sa k vzniku piesne, Miro Žbirka.

K piesni vznikol aj zaujímavý klip, ktorý sa nakrúcal v prázdnej Veľkej sále pražského Kongresového centra. Nakrútili ho režisér Tomáš Luňák a kameraman Jan Baset Střítežský. Existuje v slovenskej a teraz už aj v anglickej verzii, ktorá bude sprevádzať všetky zahraničné premietania filmu Fair Play.

Som veľmi rád, že sa moja prvá filmová pesnička, podľa reakcií, ktoré dostávam, ľuďom páči a že sa dostala aj do vysielania českých i slovenských rádií. Povedal by som, že ju prijali nadštandardne. To ma veľmi teší a svojim spôsobom prekvapilo, pretože, keď som na tej pesničke pracoval, rozhodne som sa nezamýšľal nad tým, že teraz urobím hit. Ja som sa úplne sústredil na film,“ dodal spevák.

Dej filmu Fair Play sa odohráva v normalizačnom Československu 80-tych rokov. Rozpráva príbeh mladej atlétky Anny (Judit Bárdos), ktorá sa stáva členkou Strediska vrcholového športu. Jej matka (Anna Geislerová) a tréner (Roman Luknár) dúfajú, že splní kvalifikačný limit a postúpi na olympijské hry. Vybočením z tvrdého športového drilu je pre Annu iba milostný vzťah s Tomášom (Ondřej Novák). Anne začnú bez jej vedomia podávať anabolické steroidy. Jej výkonnosť stúpa, objavujú sa aj prvé zdravotné problémy. Anna sa dozvedá pravdu a napriek tomu, že je v hre jej účasť na olympiáde, rozhodne sa ďalej trénovať bez nich. Jej matka však dúfa, že Anna účasť na olympijských hrách využije k emigrácii, a preto jej anaboliká pod zámienkou neškodných vitamínov podáva ďalej tajne.

, Miro Žbirka predstavuje svoju prvú filmovú pieseň vo filme Fair Play

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *