piatok - 29. septembra, 2023
, Most pre peších na Obchodnej ulici v Žiline čaká rekonštrukcia
Foto: Ilustračné

Most pre peších na Obchodnej ulici v Žiline čaká rekonštrukcia

Žilinská samospráva pokračuje v systematických opravách mostných objektov. Zásadnej rekonštrukcie sa v budúcom roku dočká most pre peších na Obchodnej ulici na sídlisku Vlčince, ktorý vykazuje viaceré poškodenia. Mesto aktuálne hľadá dodávateľa na realizáciu demontáže. Premostenie široké približne 4,6 m nachádzajúce sa vo výške takmer 5 m by malo byť podľa predpokladu samosprávy demontované do polovice októbra tohto roku. Komplexná rekonštrukcia celého mostného objektu za približne 360-tisíc eur začne v budúcom roku.

Pre zlý technický stav je potrebné most už v tomto roku úplne uzavrieť a demontovať. Kým sa nezrekonštruuje, bude pre peších uzatvorený v celom rozsahu. Na práce bude upozorňovať aj dočasné dopravné značenie. Vodičov i chodcov žiada samospráva o zvýšenú opatrnosť a rešpektovanie dočasných dopravných značení.

V júni v Žiline začala obnova mosta na Ulici Matice slovenskej, ktorý spája obyvateľov Vlčiniec II a III. Celková hodnota rekonštrukcie je viac ako 92-tisíc eur a práce by mali byť ukončené do jedného roka. Práce sú zamerané na renováciu povrchov a na realizáciu zosilňujúcej nadbetonávky či nahradenie poškodených vrstiev. Odbornou diagnostikou prešiel aj peší most ponad Centrálnu ulicu a most na Ulici sv. Cyrila a Metoda. V súčasnosti mesto podľa rozpočtových možností pripravuje technické riešenie uvedených mostov a získanie povolení na ich rekonštrukciu.

Na konci júna mesto ukončilo revitalizáciu železničného podchodu na ulici P. O. Hviezdoslava. Komplexná rekonštrukcia podchod, ktorý je vlastne mostným objektom s dĺžkou 17,9 m, ešte len čaká. Cieľom aktuálnych stavebných prác za 77-tisíc eur bolo odvodnenie priestoru a celkové vizuálne úpravy.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Parkovanie, Pozor! Zmena parkovania v Martine

Pozor! Zmena parkovania v Martine

Od októbra vstupuje do platnosti zákon, ktorý zakazuje státie motorových vozidiel na chodníkoch. Mestská polícia …