piatok - 14. júna, 2024
, Možnosti antigénového testovania sa v Žiline počas víkendu rozšíria
Foto: FB/Jaro Naď - minister obrany SR

Možnosti antigénového testovania sa v Žiline počas víkendu rozšíria

Okrem obvyklej ponuky permanentných odberných miest v Žiline, budú počas víkendu od 10. do 11. apríla pre záujemcov o testovanie na ochorenie COVID-19 k dispozícii ešte ďalšie dve odberné miesta, ktoré zriadi samospráva. Pracovať v nich budú štyri odberné tímy. Dve miesta, podobne ako uplynulé víkendy, ponúknu možnosť prihlásiť sa elektronicky na testovanie vopred. V piatok 9. apríla môže verejnosť využiť odberné miesta v Trnovom a Bytčici, ktoré zriadi mesto v spolupráci s obcou Višňové. Fungovať budú v kultúrnych domoch a ponúknu antigénové testovanie pre neregistrovaných záujemcov. Samospráva zároveň informuje, že počas nasledujúcich víkendov od 17. apríla neplánuje naďalej posilňovať možnosti antigénového testovania v Žiline.  

Testovanie cez víkend sa v Žiline uskutoční v obvyklých časoch od 8.00 do 18.00 hod., s dvomi prestávkami pre testovacie tímy od 12.00 do 13.00 hod. a od 15.30 do 15.45 hod. Posledný odber v danom dni urobia zdravotníci vždy 15 minút pred koncom testovania alebo začiatkom prestávky.

Odberné miesto v Kultúrnom dome Bytčica bude v piatok 9. apríla fungovať od 10.00 do 19.00 hod., s jednou prestávkou od 13.00 do 14.00 hod. Testovací tím v Kultúrnom dome v Trnovom bude pracovať v piatok 9. apríla od 9.00 do 18.00 hod., s obednou prestávkou od 13.00 do 14.00 hod. Posledný odber sa uskutoční vždy 15 minút pred uzatvorením miestnosti alebo začatím prestávky.

Žilinčania budú môcť nadchádzajúci víkend využiť ktorúkoľvek miestnosť a otestovať sa budú môcť prísť kedykoľvek. Odberné miesta na Mestskom úrade v Žiline a v Biznis centre Poštová, kde budú na každom mieste pracovať dva testovacie tímy, ponúknu okrem testovania pre neregistrovaných, možnosť absolvovať test aj vopred registrovaným.

Okrem plánovaného víkendového testovania je v Žiline dostupných aj 11 mobilných odberných miest na antigénové testovanie (MOMAG). Fungujú počas celého pracovného týždňa, deväť miest je k dispozícii aj v sobotu a päť miest aj v nedeľu. Na väčšinu miest je potrebná elektronická registrácia vopred. Odberné miesta mesta Žilina na Hornom Vale 24, na Hollého ulici 66, jeden tím vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline  a odberné miesto na Vajanského ulici 24 (Menamel) testujú aj bez objednávania.

Z dôvodu posilnenia kapacitných možností antigénového testovania v Žiline, zriadi mesto v spolupráci so žilinským Územným spolkom Slovenského Červeného kríža od soboty 10. apríla stále mobilné odberné miesto aj na Hollého ulici 66 (v budove bývalej základnej školy). Pre verejnosť bude k dispozícii od pondelka do soboty v čase od 9.00 do 13.00 hod. a od 13.30 do 17.30 hod. Odberné miesto je situované v lokalite s dobrou dopravnou dostupnosťou na osobnom automobile, je teda vhodné aj pre imobilných záujemcov o antigénové testovanie.

Rozšírením kapacít permanentných mobilných odberných miest v meste sa dodnes vytvorili dostatočné možnosti na priebežné testovanie na ochorenie COVID-19. Samospráva preto upozorňuje, že posilnenie kapacít vytvorením dodatočných odberných miest počas nasledujúcich víkendov od 17. apríla ďalej neplánuje. V prípade zhoršenia epidemickej situácie na území mesta, budeme o zmenách informovať.     

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …