nedeľa - 14. júla, 2024
, MsHK Žilina podľahol v 3. kole Tipsport ligy Novým Zámkom
Ilustračné foto

MsHK Žilina podľahol v 3. kole Tipsport ligy Novým Zámkom

V treťom kole hokejovej Tipsport ligy hráči MsHK Žilina prehrali s Novými Zámkami 2:3. Aktívnejšie vstúpil do zápasu doposiaľ nezdolaný líder súťaže, ale Horčička, ktorý dostal v bránke vlkov dôveru, svoj tím podržal.

Domáci odpovedali nebezpečne, keď kapitán Balej nepremenil v 4. a v 7. min nájazdy na Košarišťana. Domáci však hrali v 7. min prvú presilovku zápasu a počas nej Košarišťan podrazil jedného z domácich, a tí mali k dispozícii 77 sekúnd výhody o dvoch hráčov. Nedokázali ju využiť, aj keď Sikela bol k tomu v 9. min blízko. V úvode 13. min opečiatkoval König delovkou v presilovke žrď domácej bránky a Nové Zámky mali o chvíľu výhodu ďalšej presilovky, ale faulom o ňu rýchlo prišli. Vlci to však nevyužili, a tak prišiel trest, keď Nejezchleb poslal puk do pravého dolného rohu Horčičkovej bránky a Novozámčania šli do kabín s najtesnejším vedením.
Do druhej časti vstúpili Novozámčania aktívnejšie aj vďaka presilovke, ale nedokázali ju využiť a hra sa postupne začala preklápať na stranu domácich. Dospelo to až do gólu, ktorý dal po polhodine zápasu presnou strelou od modrej obranca Kučný. Vlci boli až do záveru druhej časti aktívni, ale ďalší gól nepridali. Polovica poslednej tretiny bola vyrovnaná a hra mala spád, vyložené šance sa však nerodili. Nové Zámky tak stále zostávajú bez straty bodu na čele súťaže.

„Hra sa oproti posledným zápasom zlepšila, s výkonom som spokojný. Na konci stretnutia sme však spravili dva hlúpe fauly a tým pádom nemáme zo zápasu ani bod. Musíme z toho vyvodiť nejaké závery, pretože sa nám to permanentne stáva v zápasoch, že siahame na body a nakoniec ich nemáme,“ povedal tréner Žiliny, Pavel Paukovček.

Zdroj: TASR

Foto: FB/MsHK Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …