streda - 24. apríla, 2024
, MŠK Žilina podľahol Dunajskej Strede. Ružomberok remízoval

MŠK Žilina podľahol Dunajskej Strede. Ružomberok remízoval

Futbalová Fortuna liga má za sebou zápasy 6. kola nadstavbovej časti. Futbalisti MŠK Žilina prehrali v súboji o titul s Dunajskou Stredou 2:3.

Žilinčania sa k svojej hre veľmi nedostávali, nebezpečnejší boli hostia, ale ich strely išli len mimo bránky alebo zlyhávali vo finálnej fáze. Medzi 25. a 30. minútou mali hostia niekoľko výborných šancí na gól. Najskôr Hercovu strelu z diaľky vyrazenú Volešákom nedorazil do bránky Bayo, Hercovi neskôr po veľkej chybe žilinskej obrany zobral loptu v poslednej chvíli Volešák a Bayo potom z pravej strany namieril z prvej tesne vedľa. Hostia sa neustále snažili o zakončenie. Domáci boli pod tlakom a v 35. minúte inkasovali, keď sa k odrazenej lopte v pokutovom území dostal Vida a Volešák bol tentoraz bez šance. „Šošoni“ sa snažili vyrovnať hru, čo sa im aj podarilo, ale do poriadneho zakončenia sa nedostali až do konca polčasu.

V úvode druhého dejstva domáci získali prevahu, Jánošík však nebol pripravený zakončiť. Gólovo sa opäť ozvali hostia. Herc vnikol do pokutového územia, pri pravej žrdi z uhla prestrelil Volešáka a lopta od druhej žrde putovala do siete. O minútu neskôr však hlavičkou znížil Mráz, čím naštartoval domácich za vyrovnaním. Tréner Guľa posilnil ofenzívu, do hry prišli naraz Káčer aj Kubík, lenže, Herc sa po chybe Holúbeka a prihrávke od Ljubičiča dostal v 59. minúte k lopte a presnou strelou k ľavej žrdi prekonal Volešáka. Žilinčania sa napriek tomu nevzdávali a v 68. minúte znížili, keď center striedajúceho Balaja z pravej strany poslal do siete Mihalík. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no hosťom sa otvárali možnosti na brejky a neustále hrozili, najmä Bayom. Príležitosť vyrovnať mal v 81. minúte Škvarka, jeho pokus však hostia tečovali na roh. Žilinčania sa v závere tlačili pred Maceja, lenže, z pološancí gól nedali a Dunajskostredčania si už druhý trojbodový zisk so Žilinčanmi v priebehu ôsmich dní nedali vziať.

Bol to extra zápas

Podľa trénera Žiliny, Adriána Guľu to bol vynikajúci zápas, čo sa týka výkonov, kvality hry, moderny. „Výsledok je pre nás negatívny, ale Dunajská Streda nás v prvom polčase vyblokovala, boli sme príliš jednotvárni, aby sme na to zareagovali jednoduchšie. Konečne hralo nejaké mužstvo u nás takto odvážnym spôsobom, mimoriadne vysoko. Snažili sme sa na to zareagovať cez polčas, boli sme nebezpeční, ale zápas rozhodli mikrodetaily. Nepremenili sme šance, súperovi sme ponúkli dvojgólový rozdiel, ktorý sa nám v tejto sezóne ešte nepodarilo otočiť. Sme sklamaní zo skóre, ale z výkonu, nasadenia a kvality hry nie. Radšej takýto jeden aktívny zápas doma prehrám, aby som mohol potom v ďalších víťaziť,“ dodal Guľa.

Ružomberok dosiahol remízu

MFK Ružomberok remízoval so Spartakom Trnava 0:0. Podľa trénera Ruže, Norberta Hrnčára, po fyzicky náročnom semifinále Slovenského pohára v Žiline tím pohybovo vyzeral veľmi dobre. „Mužstvu nechýbala ani agresivita, vypracovali sme si veľa gólových šancí, zápas sme mali dotiahnuť do víťazného konca. Súpera sme až na jedno zaváhanie do ničoho nepustili. V podstate nevystrelil na bránku. Z nášho pohľadu to bol veľmi slušný zápas,“ prezradil Hrnčár.

V rámci druhej futbalovej ligy v 25. Kole Partizán Bardejov zdolal MŠK Žilina B 3:1.