utorok - 16. apríla, 2024
, MŠK Žilina utrpel bezgólovú remízu s Dunajskou Stredou, žilinské B-čko podľahlo Skalici

Bezgólovou remízou sa skončil zápas 6. kola slovenskej futbalovej Fortuna ligy v Dunajskej Strede s MŠK Žilina.

Od začiatku zápasu bola útočná aktivita na strane domácich. Dvakrát vystrelil Pačinda, potom sa v dvoch šanciach objavil Bayo. Ten však mal vyloženú príležitosť najmä po viac než polhodine hry, keď sa po prihrávke Herca sám rútil na hosťujúceho brankára Holeca, ktorý vybehol a zabránil gólu. Pred prestávkou sa o otvorenie skóre opäť pokúšal Pačinda, ale ani ďalšie jeho zakončenie nezapadlo do siete. Žilina sa dostala do šance po vyše hodine hry, domáci brankár Jedlička zneškodnil pokus Boženíka, ktorý to onedlho vyskúšal aj volejom. Jedlička sa vyznamenal aj po vydarenej akcii hostí, na ktorej konci bol Škvarka. Huk neskôr zblokoval strelu Boženíka a v závere nerozhodol ani striedajúci Žilinčan Balaj, ktorého hlavičku chytil Jedlička. Hostia dohrávali v nadstavenom čase bez vylúčeného Diaza.

Podľa trénera MŠK Žilina, Jaroslava Kentoša išlo o veľmi dobré stretnutie, chýbali mu však len góly.

„V prvom polčase mala väčšie šance Dunajská Streda, my v druhom dejstva. Remíza je asi spravodlivá. Tretí zápas za týždeň chalani zvládli veľmi dobre. Hrali sme s veľmi mladým mužstvom, milo ma prekvapili. Za výkon ich môžem pochváliť, zlepšili sme herný prejav, čo je pre nás veľmi pozitívne. Táto remíza je motivácia do ďalšej práce,“ prezradil Kentoš.

Ako sa darilo žilinskému béčku?

V predohrávke 6. kola II. ligy sa zverenci Norberta Guľu predstavili na pôde vedúcej Skalice, ktorá v úvodných piatich dueloch stratila body iba raz. Šošoni však ani do tretice nebodovali na ihrisku súpera a Skalici podľahli 1:5.

„Vstup do zápasu sme mali zlý, našťastie, sme prežili prvé dve šance bez ujmy. Napriek tomu, že sme neskôr inkasovali ako prví, dobre sme reagovali, boli sme domácim do prestávky vyrovnaným súperom, čo sme korunovali gólom Gamboša na 1:1. Prvé dejstvo tak bolo z našej strany slušné, v druhom sme však vybuchli. Naozaj neskúsené chyby nahrali domácim, ktorí už boli „v laufe“ a stretnutie si dohrali. Najväčší rozdiel bol vo fyzickej pripravenosti domácich, ktorí nás predčili dôrazom v pokutovom území a najmä v súbojoch,“ povedal tréner MŠK Žilina B, Norbert Guľa.

Zdroj: TASR a mskzilina.sk

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …