pondelok - 27. mája, 2024
, Múzeum slovenskej dediny v Martine pripravilo pre ľudí ukážky zvykov a tradícií

Múzeum slovenskej dediny v Martine pripravilo pre ľudí ukážky zvykov a tradícií

Martinské Múzeum slovenskej dediny v nedeľu 12. októbra opäť ožilo kultúrou a remeslom. Podujatie s názvom „Keď sa zima opýta“ návštevníkom predstavila tradičné spôsoby uskladnenia potravín na zimu našich predkov. Názorné ukážky v autentickom prostredí múzea im umožnili reálne sa vžiť do starších časov. Mohli si predstaviť, ako ľudia pracovali pred niekoľkými rokmi, alebo ako poniektorí pracujú aj v súčasnosti i napriek širokej dostupnosti potravín vďaka hypermarketom.

Príjemnú atmosféru plnú ľudových tónov, obrazov kultúry a zvukov prírody sprevádzalo pomerne teplé jesenné počasie, ktoré nepochybne prispelo k dobrej nálade nielen účinkujúcich, ale i návštevníkov. Folklórna skupina z Podhradia predstavila ich spôsob uskladnenia kapusty a Folklórny súbor Drotár z Dlhého Poľa oboznámil ľudí s tzv. zemiakovými osúškami.

Kultúrnopropagačná manažérka Múzea slovenskej dediny, Jaroslava Ďurdíková, sa teší najmä z vysokej návštevnosti rodín s deťmi, ktoré sa mohli realizovať v tvorivých dielňach pre najmenších a užiť si tak bohatý program. Pripravené boli aj súťaže pre dospelých a v neposlednom rade prostredie dotvárali stánky s remeselnými výrobkami či suvenírmi.

Foto: redakcia

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *