sobota - 22. júna, 2024
, Na Eurovízii v Štokholme sa myslí aj na bezpečnosť

Na Eurovízii v Štokholme sa myslí aj na bezpečnosť

Štokholm ovládla pravá eurovízna atmosféra. Delegácie zo 42 krajín, fanúšikovia, novinári sú už na mieste. Po rôznych udalostiach vo svete vyvstáva otázka bezpečnosti. Ako je mesto pripravené na bezpečnosť súťažiacich a divákov?  

Do Štokholmu v týchto dňoch prichádzajú ľudia z Európy, aj mimo nej, aby prišli spoločne osláviť najväčší európsky sviatok, ktorý sa koná každý rok v máji.

„Eurovízia je v meste! Spolu s našou štátnou televíziou sme posledné mesiace veľmi tvrdo pracovali na tom, aby všetko bolo dokonalé. Je to skvelý pocit vidieť, ako sa delegácie pomaly schádzajú a spoznávajú naše krásne mesto, novinárov ako pracujú na tlačových konferenciách a na čo sme najviac hrdí, že môžeme predstaviť náš EuroClub,“ povedal výkonný projektový manažér mesta Štokholm Jesper Ackinger.

Neustále prebieha výstavba eurovíznej dediny, ktorú zavŕšia slávnostným otvorením v EuroClube a na Radnici mesta Štokholm v nedeľu 8. mája.

„Mesto Štokholm má skúsenosti s hosťovaním a organizovaním takýchto podujatí. Veď len pred pár dňami sme zorganizovali oslavu 70-tich narodenín nášho kráľa. Cítim, že sme veľmi pripravení privítať hostí z celého sveta v našom meste,“ povedal Jesper Ackinger.

Niektoré médiá špekulujú o bezpečnosti a možnosti teroristického útoku. „Bezpečnosť je veľmi dôležitá a prioritná pre udalosť akou je Eurovízia. Podľa polície neboli až do dnešného dňa zaznamenané žiadne bezpečnostné hrozby. Cítim sa bezpečne a ja sám sa teším na Eurovíziu v spoločnosti mojej rodiny a priateľov,“ dodal Jesper Ackinger.

Bezpečnosť je zaručená aj v iných lokalitách, v ktorých sa bude Eurovízia konať – Kungsträdgården, EuroClub a Tele2 Arena. Všetky bezpečnostné opatrenia a kontroly, ktoré navyše nariaďuje Európska vysielacia únia, budú podobné tým, s ktorými sa stretávame na letiskách.

Zdroj: eurovison.tv
Foto: flickr.com

    

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *