utorok - 26. septembra, 2023
, Na križovatke pod Bystričkou pribudne svetelná križovatka
Foto: Ilustračné

Na križovatke pod Bystričkou pribudne svetelná križovatka

Jeden z najproblematickejších dopravných úsekov v Martine sa tento rok konečne dočká riešenia. Vďaka iniciatíve mesta Martin a partnerov sa už v najbližších mesiacoch začne s budovaním novej svetelnej križovatky pod obcou Bystrička.

Na základe stretnutia medzi mestom Martin, obcou Bystrička, Žilinským samosprávnym krajom, Slovenskou správou ciest a Okresným riaditeľstvom Policajného zboru  – Odbor dopravy je jasné, že dopravné riešenie komplikovaného úseku v smere na obec Bystrička z Martina naberá reálne kontúry. Som nesmierne rád, že vďaka usilovnej práci všetkých zainteresovaných strán máme dnes na tento rizikový úsek hotovú projektovú dokumentáciu. V najbližších týždňoch začne verejné obstarávanie na realizátora stavby a do konca roka bude svetelná križovatka riadne spustená, povedal primátor mesta Martin Ján Danko. Svetelná križovatka bude slúžiť ako dočasné riešenie, pričom o trvalom bude rozhodnuté aj v kontexte budúcich plánov dopravného rozvoja mesta Martin. Pri trvalom riešení bude taktiež nevyhnutné rozšíriť most smerom k obci Bystrička.

Budúca križovatka bude fungovať v súlade s križovatkou na Ulici Robotnícka. Okrem križovatky na komunikácii pribudnú aj odbočovacie pruhy a chodník pre chodcov. Počas stavebných prác bude doprava v úseku aj naďalej prebiehať v oboch jazdných pruhoch. Výstavba by sa v ideálnom prípade mala začať realizovať v polovici roka 2022.

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Parkovanie, Pozor! Zmena parkovania v Martine

Pozor! Zmena parkovania v Martine

Od októbra vstupuje do platnosti zákon, ktorý zakazuje státie motorových vozidiel na chodníkoch. Mestská polícia …