štvrtok - 8. júna, 2023
, Na Martinské hole vedie nový turistický chodník „Ferraty HZS“

Na Martinské hole vedie nový turistický chodník „Ferraty HZS“

Nový turistický chodník „Ferraty HZS“ na Martinské hole v sobotu 7. septembra v Martine otvorili členovia Horskej záchrannej služby (HZS) a Skialp klubu Kriváň.

Podľa predsedu Skialp klubu Kriváň Petra Kračmera je chodník, ktorý vybudovali vďaka pomoci sponzorov, kolegov a kamarátov, z veľkej časti zabezpečený technickými pomôckami – stúpačkami, rebríkmi a oceľovými lanami. „Preto pre menej skúsených turistov a deti odporúčame ferratový výstroj – sedací úväz, prilbu, ferratový set a rukavice,“ povedal pre TASR Kračmer.

Doplnil, že momentálne je vybudovaná vrchná časť chodníka. „Dobrovoľníci, ktorí odpracovali 110 brigádnických hodín, v tomto roku prečistili trasy, vybudovali oddychové miesta, mostíky a osadili technické pomôcky – stúpačky, rebríky a oceľové lano. Pripravené sú 3 oddychové zóny, lavičky a stôl, potok je niekoľkokrát premostený. Osadili sme 410 metrov oceľového lana, cez 80 stúpačiek, navŕtali viac ako 160 kotviacich bodov a 1 rebrík,“ uviedol predseda Skialp klubu Kriváň.

V budúcom roku by podľa neho chceli prečistiť spodnú časť chodníka, aby mal vlastnú a logickú líniu. „Zároveň by sme ho chceli v spolupráci s KST Turiec vyznačiť podľa súčasnej STN. Po dokončení by mal viesť od konečnej zastávky MHD Stráne na Martinské hole. Celková dĺžka bude 5 kilometrov (km) s prevýšením 800 m,“ uzatvoril Kračmer.

zdroj: TASR, foto: treking.cz

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

SNM, Navštíviť SNM počas Noci múzeí a galérií sa oplatí. Návštevníkov čaká špeciálny program

Navštíviť SNM počas Noci múzeí a galérií sa oplatí. Návštevníkov čaká špeciálny program

Netradičná noc, plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká návštevníkov Slovenského národného múzea v Martine …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *