nedeľa - 25. februára, 2024
, Na Martinské hole vedie nový turistický chodník „Ferraty HZS“

Na Martinské hole vedie nový turistický chodník „Ferraty HZS“

Nový turistický chodník „Ferraty HZS“ na Martinské hole v sobotu 7. septembra v Martine otvorili členovia Horskej záchrannej služby (HZS) a Skialp klubu Kriváň.

Podľa predsedu Skialp klubu Kriváň Petra Kračmera je chodník, ktorý vybudovali vďaka pomoci sponzorov, kolegov a kamarátov, z veľkej časti zabezpečený technickými pomôckami – stúpačkami, rebríkmi a oceľovými lanami. „Preto pre menej skúsených turistov a deti odporúčame ferratový výstroj – sedací úväz, prilbu, ferratový set a rukavice,“ povedal pre TASR Kračmer.

Doplnil, že momentálne je vybudovaná vrchná časť chodníka. „Dobrovoľníci, ktorí odpracovali 110 brigádnických hodín, v tomto roku prečistili trasy, vybudovali oddychové miesta, mostíky a osadili technické pomôcky – stúpačky, rebríky a oceľové lano. Pripravené sú 3 oddychové zóny, lavičky a stôl, potok je niekoľkokrát premostený. Osadili sme 410 metrov oceľového lana, cez 80 stúpačiek, navŕtali viac ako 160 kotviacich bodov a 1 rebrík,“ uviedol predseda Skialp klubu Kriváň.

V budúcom roku by podľa neho chceli prečistiť spodnú časť chodníka, aby mal vlastnú a logickú líniu. „Zároveň by sme ho chceli v spolupráci s KST Turiec vyznačiť podľa súčasnej STN. Po dokončení by mal viesť od konečnej zastávky MHD Stráne na Martinské hole. Celková dĺžka bude 5 kilometrov (km) s prevýšením 800 m,“ uzatvoril Kračmer.

zdroj: TASR, foto: treking.cz

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *