piatok - 19. apríla, 2024
, Na oddelení rádiológie FNsP obnovili sociálne zariadenia
Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline

Na oddelení rádiológie FNsP obnovili sociálne zariadenia

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline obnovila na oddelení rádiológie sociálne zariadenia v mužskej aj ženskej časti, do ich modernizácie investovala približne 2400 eur. 

Cieľom je neustále skvalitňovať nielen poskytovanie zdravotnej starostlivosti, ale aj prostredie, v ktorom sa pacienti a zamestnanci pohybujú. „Sociálne zariadenia na úrovni sú základom, preto ich postupne obnovujeme v celej nemocnici. Vzhľadom na naše finančné možnosti to nie je možné naraz. Preto verím, že návštevníci budú trpezliví aj na iných oddeleniach, ktoré si rekonštrukciu rovnako vyžadujú,“ podotkol generálny riaditeľ žilinskej fakultnej nemocnice Igor Stalmašek.

Na oddelení rádiológie pripravuje nemocnica priestory pre nový digitálny röntgen. „Od 1. mája začnú práce na výmene pôvodného CT prístroja, ktorý nahradí špičkový počítačový tomograf, vysúťažený v centrálnom verejnom obstarávaní ministerstva zdravotníctva. S tým súvisí i aktuálna rekonštrukcia v suteréne urgentného príjmu, kam premiestnia staré CT. Vzhľadom na jeho dobrý stav ho bude nemocnica využívať naďalej ako náhradné a zároveň pre potreby urgentu,“ uviedla hovorkyňa nemocnice, Lenka Záteková.

Na prízemí detského pavilónu sa v priestoroch bývalého röntgenu pracuje na obnove ordinácie, v ktorej vznikne nová príjmová ambulancia oddelenia pediatrie. „Za obmedzenia počas rekonštrukcií sa návštevníkom ospravedlňujeme a prosíme ich o trpezlivosť a ohľaduplnosť pri stavebných prácach,“ dodala Záteková.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *