štvrtok - 22. februára, 2024
, Nabite sa energiou z prírody a budete sa cítiť úžasne

Nabite sa energiou z prírody a budete sa cítiť úžasne

Niekde v polovici dňa vás prepadne náhla únava a celé telo je akoby prázdne a bez energie. Spolu s nadšením a rannou aktivitou a vitalitou je váš pohon na bode mrazu, a preto sa snažíte nájsť spôsoby, ktoré by tieto situácie veľmi rýchlo vyriešili. Jednou z najčastejších možností, nie príliš rozumných, je siahať po energetických nápojoch, potravinách s vysokým obsahom cukru a tukov. Vyskúšajte to inak a možno sa vám vaše telo v priebehu niekoľkých dní poďakuje väčšou výdržou. Ako na to, vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Ideálna príležitosť na všetko

Dobrou správou je, že podobné výsledky môžete docieliť vlastným prístupom k svojmu životnému štýlu. Vieme, že vaše pohodlie je dôležité a občas si potrebujete len tak vyložiť nohy pri rozohriatej krbovej vložke, no pohyb je oveľa dôležitejší. Vyskúšajte si urobiť výlet do prírody a určite pocítite prílev energie. Vaše telo je navrhnuté na to, aby sa pohybovalo a bolo aktívne, čo najdlhšie. V prírode máte ideálnu príležitosť na všetok pohyb, ktorý vám rozprúdi krv. Okrem toho ste na čerstvom vzduchu, takže ideálnejšie podmienky nenájdete.

V prirodzenom prostredí máte k dispozícií dokonalý priestor pre pozorovanie okolitej krásy, ktorú vám ani tá najdokonalejšia HD TV nezobrazí. V prírode zabudnete na svoje starosti a všetko sa vám bude zdať jednoduchšie. Môžete si zo sebou vziať aj ďalekohľad a špičkovú technológiu termovízie. Možností na relax je tu naozaj viac než dosť.

Zdravé dýchanie je základom

Počas únavy sa niekedy dostaví aj zhoršené dýchanie. V prírode si ho veľmi rýchlo zlepšíte. Spôsobené to bude tým, že prísun kyslíka do vášho mozgu bude vo väčšej koncentrácii. Dôvod, prečo je kyslík taký dôležitý je asi každému známy. Na čerstvom vzduchu sa cítite ako v novom oblečení, ktoré vám zdvihne náladu a sebavedomie. Naopak plytké dýchanie je vedľajším produktom nízkej a negatívnej energie tela a mysle. S každým vdýchnutím prijmete do pľúc približne 5000 ml vzduchu. Pre porovnanie, to zhoršené a plytké má kapacitu len 500 ml. Vráťte sa k prírode a budete mať väčší pocit šťastia.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *