nedeľa - 4. júna, 2023
, Ako si udržať dobrý vzťah?

Ako si udržať dobrý vzťah?

V každom vzťahu sa občas vyskytne nejaký drobný problém. Umením však je v ňom zotrvať aj napriek tomu. Vzťah je o dvoch ľuďoch, preto je to vždy o niečo náročnejšie. Musíte myslieť aj na potreby toho druhého a niekedy vám neostane čas na tie vaše. To však neznamená koniec sveta. Skúste sa vrátiť na začiatok a spomeňte si, prečo ste si vybrali partnera, ktorý s vami zdieľa jednu spoločnú domácnosť.

Zmeňte svoj pohľad, nie partnera

Láska a vývoj vzťahu si vyžaduje naozaj dlhodobé úsilie. Nikdy sa však nesnažte svojho partnera a partnerku rýchlo zmeniť. Postupom času sa vašim potrebám a životu prispôsobí sám, takže nič podobné ani neskúšajte. Naopak skúste zmeniť svoj vlastný postoj. Na vine môžete byť niekedy práve vy. Vyskúšajte byť pre partnera silným afrodiziakom s využitím vlastného dôvtipu.

Doprajte si slobodu

Násilný spôsob života nie je ničím príjemným a v zdravom vzťahu nemá čo hľadať. Vieme, že všetko sa oveľa jednoduchšie píše a rozpráva a prax je úplne iná, ale prehnané veci, reakcie a spôsob života vám nikdy nebudú robiť dobre. Stanovte si svoje hranice a uvedomte si, čo je pre vás skutočne dôležité. Popri tom nezabúdajte na svoju rodinu a priateľov. Obujte si pohodlné dámske lodičky a vyberte sa na prechádzku, celá rodina spolu. Alebo si sadnite do kaviarne s vašim partnerom a okolité prostredie vám dodá pocit, že ste medzi ľuďmi.

Hľadajte spoločné témy

Na začiatok si uvedomte, ktoré veci máte spoločné. Ak ich moc nie je, príliš dlho to nevydrží a zmysel pre zotrvanie asi nie je na mieste. Protiklady sa síce priťahujú, ale toto je vec spoločných záujmov a nie pováh, takže si veľmi dobre tieto skutočnosti premyslite. Skúste sa navzájom podporovať a vidieť toho druhého vlastnými očami. Darujte kyticu a myslite na to, že radosť, ktorú ňou spôsobíte sa odzrkadlí aj na postoji k vám.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

povinné zmluvné poistenie, Rady, ako nájsť a vybrať správne povinné zmluvné poistenie auta

Rady, ako nájsť a vybrať správne povinné zmluvné poistenie auta

Inšpiratívnejších aktivít je viac ako hľadanie toho správneho poistenia auta. Napriek tomu sa tento druh …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *