piatok - 3. decembra, 2021
, Najznámejšia fialová rastlina, ktorá vás dostane do pohody

Najznámejšia fialová rastlina, ktorá vás dostane do pohody

Vedeli ste o tom, že názov levanduľa pochádza z latinského slova lavare, čo v preklade znamená umývať. Najstaršie, známe použitie tohto kvetu siaha až do starovekého Egypta, kde hral dôležitú úlohu pri mumifikácii olej z tejto rastliny.

Zdravotný potenciál levandule

Aj napriek niektorým skeptikom, ktorí sa celkom s jej účinkami nestotožňujú sa stále považuje za kvet a rastlinu, ktorá dokáže prebudiť v človeku niekoľko zmyslov. Najbežnejšie je používaná v aromaterapii, kde sa z nej vyrába levanduľový olej. Použiť sa dá na masáže a navodenie dobrej a pokojnej atmosféry.

Účinná dávka prírodného lieku

Najbežnejšou formou sú levandule anglické, francúzske, holandské a portugalské. Kým najznámejšia farba je fialový kvet, v skutočnosti existuje aj v bielej, modrej a ružovej verzii. Má tendenciu rásť v slnečných skalnatých oblastiach, pretože jej pôvod je horský, konkrétne v oblastiach Stredozemného mora. Ak sa chystáte na najbližšiu last minute dovolenku, môžete si to overiť priamo na vlastné oči. Staroveké kultúry Perzie, Grécka a Ríma verili, že táto zázračná rastlina pomáha očistiť telo a myseľ. Nie len dnes, ale aj v minulosti sa používala na liečbu:

– problémov duševného zdravia

– úzkosti

– nespavosti

– depresie

– straty vlasov

– nevoľnosti a akné

Takže, ak sa snažíte pomocou činiek vytvarovať dokonalé partie vášho tela, môžete si s pomocou tohto zázračného kvetu dopomôcť aj k dobrej duševnej rovnováhe. Symbióza tela aj duše sa bude pokladať vždy za základ existencie každého človeka.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

sublimačná tlač, Najdôležitejšia súčasť úspešného podnikania. Máte ju?

Najdôležitejšia súčasť úspešného podnikania. Máte ju?

Reklama je veľmi zaujímavá, užitočná a dôležitá súčasť podnikania práve preto, že bez nej budú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *