štvrtok - 20. júna, 2024
, Nadácia automobilky rozdelí v rámci programu Šport v regióne 200 000 eur

Nadácia automobilky rozdelí v rámci programu Šport v regióne 200 000 eur

Nadácia automobilky v Tepličke nad Váhom podporí v rámci zamestnaneckého grantového programu Šport v regióne 2018 celkom 104 projektov v celkovej sume takmer 200.000 eur. Za financie z programu sa budú realizovať turnaje, tréningy na školách, letné športové kempy a zlepší sa vybavenosť klubov.

Najväčšie zastúpenie má futbal, no medzi podporenými aktivitami sú zahrnuté takmer všetky druhy športov od fitnessu, cez stolný tenis, hasičský šport, šach či krasokorčuľovanie. Deti a mládež budú mať možnosť športovať nielen vo veľkých mestách, ako sú Žilina, Martin či Liptovský Mikuláš, ale napríklad aj v obci Záborie v okrese Martin, ktorá má 165 obyvateľov. Do tohto ročníka programu bolo predložených 220 projektov.

„Pre veľký počet predložených projektov sme sa rozhodli, že podporíme tie, ktoré v posledných dvoch rokoch ešte nezískali financie z nadácie,“ povedal správca nadácie Dušan Dvořák.

V najvyššom počte sú medzi podporenými organizáciami zastúpené občianske združenia, športové kluby, obce či základné školy. Financie získajú na nákup športového vybavenia, materiálu, výstroja a pomôcok, zabezpečenie športových turnajov či pretekov. V rámci projektu „Futbal nás baví!“ chce mesto Liptovský Mikuláš umožniť skupine detí vo veku od 12 do 15 rokov zo sociálne znevýhodneného prostredia rómskej osady Hlboké zmysluplne tráviť svoj voľný čas a naplno sa venovať tomu, čo ich spája a baví – futbalu. „Pri stretávaní sa s deťmi je nemožné nevšimnúť si ich nadšenie pre futbal. Máme zato, že futbal je tá správna cesta, ako tieto deti viesť ku zmysluplnému tráveniu voľného času,“ napísala v projekte komunitná pracovníčka Jana Sontelecan. Financie použijú na nákup dresov, tenisiek pre deti, ale aj na pomôcky, ako sú lopty, bránky či medaily pri súťažiach.

Do grantového programu zapojili aj florbal

Zo športov čoraz viac na popularite naberá aj florbal, ktorý je medzi podporenými projektmi. Najmä školy ho ponúkajú deťom ako novú alternatívu pohybu a keďže im chýba florbalové vybavenie, zapojili sa do grantového programu. „Florbal má v sebe veľký potenciál a my ho chceme maximálne využiť, posunúť vpred,“ uviedla zástupkyňa riaditeľky Základnej školy Belá-Dulice Ivana Ivanková, ktorá na škole učí telesnú a športovú výchovu.

 Zaujímavosťou je športový rybolov, ktorý sa zrealizuje v rámci projektu Detské rybárske preteky Párnický plaváčik. Ide o jediné preteky tohto druhu na severe Slovenska počas letných prázdnin.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *