sobota - 15. júna, 2024
, Nadácia žilinský lesopark pripravuje obnovu Lesoparku Chrasť

Nadácia žilinský lesopark pripravuje obnovu Lesoparku Chrasť

Žilinský lesopark čaká v tomto a ďalších rokoch výrazná obnova. Nová správna rada mestskej Nadácie žilinský lesopark zložená z poslancov mestského zastupiteľstva Ľudmily Chodelkovej a Petra Fiabáne a riaditeľa združenia Preles Vladimíra Randu pripravuje zásadnú obnovu mobiliáru.

„Od septembra minulého roka sa intenzívne venujeme stavu mobiliáru v lesoparku Chrasť. Ten stav je neutešený a neudržateľný. Preto sme sa ako správna rada rozhodli konať a stanoviť si dlhodobý plán obnovy lesoparku. Máme za sebou diskusiu o budúcnosti lesoparku, rozhovory s kľúčovými aktérmi v lesoparku a teraz žiadame verejnosť o pomoc s informáciami a názormi, čo treba urobiť ako prvé, čomu sa venovať.“ povedal člen správnej rady Peter Fiabáne.

Nadácia disponuje prostriedkami vo výške cca 160 000€, ktoré bude v lesoparku postupne investovať. Správcom nadácie je vedúci odboru životného prostredia MsÚ Ing. Andrej Vidra. „V žiadnom prípade sa nechceme unáhliť a čo najskôr minúť veľa peňazí, aby bol hneď vidieť nejaký výstup. My chceme kvalitné a udržateľné výsledky. Najskôr sme pomohli nastaviť prevádzku objektu v lesoparku a starostlivosť o mobiliár. Potom na základe názorov verejnosti a inštitúcií aktívnych v lesoparku vytvoríme plán revitalizácie a začneme konať“, dodal Vladimír Randa.

Správna rada nadácie pripravila dotazník pre občanov, v ktorom sa môžu vyjadriť k danej téme. Prístupný je na ich stránke a odpovede sa zbierajú do 15. februára. „Zaujíma nás názor verejnosti. Preto sa pýtame občanov, čo má byť prioritou obnovy, kde prostriedky investovať, ktorým miestam v lesoparku sa treba venovať prednostne. Pomoc občanov je pre nás veľmi potrebná a veríme, že privítajú možnosť vyjadriť sa k mestskej problematike, ktorá sa ich bezprostredne dotýka.“ dodala členka správnej rady Ľudmila Chodelková.

Autor: Vladimír Randa/Občianske združenie Preles
Foto: Občianske združenie Preles

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *