sobota - 20. júla, 2024
, Už sa fašiang kráti

Už sa fašiang kráti

Múzeum slovenskej dediny pozýva na podujatie Už sa fašiang blíži, ktoré sa uskutoční v nedeľu 31. januára od 10.00 hod. do 16.00 hod.

Zaspievať a zatancovať si budete môcť spolu s rôznymi maškarami vo fašiangovom sprievode o 10.30, 12.30 a 14.30 hod. V ňom nebudú chýbať napríklad chlap v koši, turoň, prespanka, baba naopak či jazdec na koni. Do programu sa budete môcť zapojiť aj vy – návštevníci, ak prídete v maske a doplníte náš sprievod. „Maskovaní“ návštevníci majú vstup zadarmo.

Predstavia sa tiež fašiangovníci a muzikanti z Folklórnej skupiny Limbora z Prečína pri Považskej Bystrici s programom „Chodzenie po kláce“, Folklórny súbor Lysec z Belej-Dulíc, no tiež harmonikári z Turca. Za náreku plačiek a veselej muziky pochová celý sprievod basu, ktorá tak bude odpočívať až do vzkriesenia po Veľkej noci. Pripravené budú aj fašiangové špeciality – fánky a návštevníci sa budú môcť občerstviť aj v krčme z Oravskej Polhory. Nebudú chýbať ani ukážky výroby a predaj ľudovo-umeleckých výrobkov.

Podujatie Už sa fašiang kráti je prvou tohoročnou programovou nedeľou v Múzeu slovenskej dediny. Každý päťdesiaty návštevník počas neho dostane voľnú vstupenku na rok 2016 do všetkých expozícií Slovenského národného múzea v Martine. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

, Už sa fašiang kráti

Autor: Jaroslava Ďurďíková
Foto: oficiálny plagát, TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *