piatok - 14. júna, 2024
, Najbližší program Barmusea? Dospelí sa naučia žonglovať a deti poteší divadielko Pinokio

Najbližší program Barmusea? Dospelí sa naučia žonglovať a deti poteší divadielko Pinokio

Objektová manipulácia a práca s predmetom či novinky zo sveta koncertného dizajnu a inteligentných svetiel. Kultúrne centrum Barmuseum na Malej hore v Martine opäť prináša sériu workshopov, na aké inde tak ľahko nenarazíte.

Naučte sa žonglovať

Už v sobotu 26. októbra sa budete môcť naučiť základné techniky žonglovania, osvojenia manipulačných princípov a prácu s predmetom ako takým. Tým je myslený akýkoľvek objekt, rekvizita, alebo časť kostýmu. Veci okolo nás majú priam neuveriteľné možnosti využitia. Objavte kreatívne spôsoby a oslňte tak priateľov či blízkych.

Učiť sa môžete od skúseného lektora, ktorým je Václav Jelínek – absolvent DAMU v odbore herectvo alternatívneho a bábkového divadla. Momentálne je hercom na voľnej nohe, lektorom, žonglérom, muzikantom a performerom všetkého druhu. Nezameniteľná polovica žonglérsko – divadelného dua Bratři v triku. Pôsobil tiež ako pedagóg žonglovania na katedre pantomímy HAMU a ako občasná lektorská výpomoc v centre pre nový cirkus CIRQUEON.

, Najbližší program Barmusea? Dospelí sa naučia žonglovať a deti poteší divadielko Pinokio

Workshop na tému „busking“

V pondelok 28. októbra sa zas môžete naučiť ďalšie novinky zo sveta koncertného dizajnu a inteligentných svetiel, ktorými vás opäť prevedie Karel Šimek.

Hlavnou témou najnovšieho workshopu je „Busking“, čo je princíp live svietenia, kedy nie je vopred daný žiadny koncept a všetko čo sa robí je “naživo z ruky a citu”. Chýbať však nebudú ani všeobecné informácie k svieteniu či nastavenia pultu na pre tento typ „živého“ svietenia.

Oba workshopy sú súčasťou vzdelávacieho projektu Okno cez umenie a sú realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín. Vstup je voľný. Viac informácií nájdete aj na stránke www.barmuseum.eu.

, Najbližší program Barmusea? Dospelí sa naučia žonglovať a deti poteší divadielko Pinokio

Pinokio pre najmenších

Neklam, inak ti narastie nos. Veta, ktorú poznajú celé generácie v spojitosti či už s detskou knihou od Carla Collodiho, alebo animovanou klasikou od Walta Disneyho. Teraz ju však možno zažiť aj v podobe bábkového divadla v Martine.

Pinokio je už dnes legendárnym príbehom o drevenom neposlušnom panáčikovi, ktorý po nespočetných dobrodružstvách napokon zmúdrie a premení sa na skutočného chlapca. Kultúrne centrum Barmuseum na Malej hore v Martine privíta Těšínske divadlo Bajka, ktoré tento príbeh všetkým divákom bez rozdielu veku nanovo prerozpráva.

Loutková scéna Těšínskeho divadla – Scena Lalek Bajka má v bábkovom divadle už dlhoročnú tradíciu s bohatou históriou. Prostredníctvom ich inscenácií každým rokom ožívajú nielen klasické rozprávky, ktorými zabávajú i poučujú najmenších divákov. V divadielku Pinokio sa predstavia talentovaní bábkoví herci ako Dorota Grycz (Víla, Principálka, Selka, Cvrček), Jakub Tomoszek (Geppetto, Lišák, Harlekýn), Ewa Kus (Pinokio, Kolombína, Pierot) a Jakub Chromčák (Pinokio).

Těšínske divadlo Bajka – Pinokio môžu návštevníci vidieť už v nedeľu 20. októbra o 16:00 hod. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Foto: Těšínske divadlo Bajka

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …