utorok - 16. apríla, 2024
vymahanie pohladavok, Najlepšie tipy na hospodárenie: Ako rýchlo ušetriť veľa peňazí?
Ilustračné foto: lovelyday12/Shutterstock.com

Najlepšie tipy na hospodárenie: Ako rýchlo ušetriť veľa peňazí?

Myslíte si, že u vás nie je hľadanie úspor potrebné a máte zaistenú sľubnú budúcnosť? Ak ste niekedy premýšľali, kam sa podeli všetky vaše peniaze, prípadne vám na konci mesiaca dochádza  para, aj keď to na začiatku vyzeralo celkom dobre, zrejme žijete v sebaklame. Súčasná doba a podmienky nútia predsa hospodáriť s peniazmi všetkých. 

Poďte sa preto spolu s nami pozrieť na najlepšie tipy od odborníkov, ako hospodáriť tak, aby vám na konci mesiaca aj napriek dlhom a aktuálnemu ročnému vyúčtovaniu ostali nejaké peniaze.

Dlh by ste mali znížiť čo najrýchlejšie

Aby ste ušetrili peniaze na budúce výdavky, mali by ste najprv znížiť svoj dlh, ak teda nejaký máte. Samozrejme, nie všetko sa dá vyriešiť hneď a niektoré dlhy sa splatia neskôr. Napríklad, ak ste si kúpili dom a teraz splácate úver, vlastníte nehnuteľnosť, ktorá je dobrým dôchodkovým plánom.

Veľkou záťažou sa však môžu stať aj mesačné splátky, napríklad pri nižšom príjme. Spotrebiteľský dlh a kontokorentné úvery, ktoré si zvyčajne účtujú veľmi vysoké úrokové sadzby, sú však často obzvlášť problematické a niekedy vám pomôže nájsť cestu zo zložitej situácie len rada dobrého právnika zo Zvolena.

Aby ste si ale znížili vaše dlhové zaťaženie aj bez odbornej pomoci, skúste nasledujúce:

  • Najprv si urobte prehľad o všetkých svojich dlhoch.
  • Rozumný plán stanovenia priorít vám pomôže splatiť dlh rýchlejšie.
  • Kvôli nízkym úrokovým sadzbám sa často oplatí vymeniť úver za lacnejší .
  • Znížte svoje ďalšie výdavky pomocou našich tipov nižšie, aby ste svoj cieľ dosiahli ešte rýchlejšie.

Ak potrebujete niečo ušetriť, znížte spotrebu

Ak potrebujete rýchlo ušetriť, mali by ste si najskôr skontrolovať všetky väčšie výdavky, či sú nevyhnutné. Znamená to, že ak potrebujete rýchlo niekde ušetriť, pretože vám hrozí vymáhanie veľkých pohľadávok, musíte niekde znížiť svoju spotrebu.

Menej prejedania, nákupov oblečenia, alkoholu a tabakových výrobkov vám môže pomôcť nájsť v rodinnom rozpočte nemalé peniaze. Skontrolujte si aj svoje predplatné, či naozaj Netflix alebo iné podobné programy naplno využívate?

Je dôležité, aby ste si ušetrili akýkoľvek dodatočný príjem namiesto toho, aby ste si raz užili a dlho vám to potom spôsobovalo problémy.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …