piatok - 24. mája, 2024
, Najslávnejší „tankodrom“ v Turci sa konečne dočká rekonštrukcie

Najslávnejší „tankodrom“ v Turci sa konečne dočká rekonštrukcie

Žilina, 19. február Viac ako 50 rokov stará cesta medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami sa dočká obnovy. Cena stavebných prác sa odhaduje na približne 50 miliónov eur.

„Viac ako 50 rokov stará cesta medzi Martinom a Turčianskymi Teplicami sa dočká obnovy. Na základe množstva podnetov, ktoré registrujeme od obyvateľov regiónu Turiec a vodičov nášho kraja, sa zaujímame o situáciu na tomto úseku cesty I. triedy, ktorej správcom je Slovenská správa ciest,“ uvádza Lenka Záteková, hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja. „Cesta, ktorá si vyslúžila pomenovanie betónová alebo tankodrom, je vo veľmi zlom stave, o čom svedčia nedávne problémy, ktoré spôsobil vylomený kus panelu,“ dodáva.

Závažnosť situácie si uvedomuje aj predseda Žilinského kraja Juraj Blanár, ktorý už v minulom roku ako poslanec Národnej rady SR interpeloval ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja na túto tému. „Som rád, že konečne môžeme povedať, že sa 15,5 kilometrov dlhý úsek, ktorý spája Turčianske Teplice s Príbovcami, dočká rekonštrukcie. Cena stavebných prác sa predpokladá na 49,8 miliónov eur a projekt bude financovaný z Operačného programu Integrovaná Infraštruktúra 2014 – 2020. Keďže sa jedná o financovanie z eurofondov, až po výsledku štúdie realizovateľnosti bude vyhlásené verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavebných prác, čím sa projekt pohne o krok bližšie k začatiu prác,“ komentoval predseda.

Podľa zmluvy o údržbe sa Žilinská župa stará o úpravu tejto štátnej cesty a jej pracovníci boli často terčom útokov a sťažností nespokojných vodičov. Riaditeľ Správy ciest ŽSK Ivan Fábry informoval, že podľa informácií z ministerstva bude cieľom rekonštrukcie nielen samotná cesta, ale aj päť mostných objektov. „Po ukončení stavby dôjde hlavne k zvýšeniu bezpečnosti účastníkov premávky, skvalitneniu životného prostredia a odľahčeniu dopravného zaťaženia. Teší ma, že ministerstvo rozbehlo tento projekt a cesta konečne dostane novú tvár,“ dodal I. Fábry. Práce by mali začať koncom tohto roku po ukončení štúdie realizácie a následnom verejnom obstarávaní.

Zdroj: Žilinský samosprávny kraj

Foto: internet

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

4 komentáre

  1. Nič z toho nebude 😛 mala sa začať opravovať už pred 2 rokmi 😀

  2. Presne tak…kým to nebude urobené tak tomu neverím

  3. Dávid Cvengroš to aj R3 bude skôr, a možno potom opravia aj betónku

  4. taketo sladke reci popod fuz taht to vedia uz dlho a vo vsetkom..slubovat je sposob vladnutia tejto garnitury…ja osobne tejto bande podvodnickej neverim ani to ze rano vyjde slnko ak to prehlasia oni…takze dufajme ze za 30 rokov stihnu opravit aspon polovicny usek …nech si to uziju aspon nase deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *