štvrtok - 25. júla, 2024
, „Nebezpečne dobrá“ novinka kapely Sematam je ako slovenský Bruno Mars

„Nebezpečne dobrá“ novinka kapely Sematam je ako slovenský Bruno Mars

Slovenský Bruno Mars. Tak by sa dal nazvať nový tanečný klip skupiny Sematam s názvom „Nebezpečne dobrá“. Svieža funky skladba je o žene a hlavnú úlohu v nej hrá tanec. V energickom klipe si okrem nitrianskej kapely zatancovala skupina Old School Brothers.

Líder Sematam a veľký šoumen Marek Kutnár zvládol choreografie napriek zápalu kolien. Pozrite si novinku o nebezpečne dobrej čajočke, ktorá vás dostane od prvého momentu ako ju zbadáte! Skladba „Nebezpečne dobrá“ je jedna z posledných piesní, ktoré vznikli pre debutový album s názvom SEMATAM. Autorom hudby a textu je Marek Kutnár. S doladením dychových partov pomohla dychová zložka a o finálny zvuk sa postaral skvelý hudobný producent Marek Šurin zo Soundshine. Klip sa nakrúcal v bratislavskej Design Factory.

„Design Factory nám na našom krste tak učarovalo, že sme sa rozhodli zvoliť si ho aj ako priestor do klipu. Okrem toho sa natáčalo ešte vo futuristických priestoroch nitrianskej spoločnosti ECAZA a na menej frekventovanej ceste niekde medzi Malým Cetínom a Golianovom. V rámci nášho pokračujúceho trendu low-budget produkcie sme boli režisérom a scenáristom opäť naša manažérka Janka Fiebigová a ja, obliekli sme si čo naše skrine dali a občas sme aplikovali nejaký ten púder proti lesknutiu,“ vtipne konštatuje spevák a frontman Marek Kutnár.

 

V novom klipe účinkuje celá kapela v zostave Marek Kutnár – spev, gitara, Michaela Kutnárová – bicie, Lukáš Kotry – basgitara, Juraj Janík – klávesy, Andrej Boniš – trúbka, Mário Belák – saxofón, Filip Kostoláni – trombón. Za kameru sa postavil Juraj Danko, ktorý už so Sematam spolupracoval.

, „Nebezpečne dobrá“ novinka kapely Sematam je ako slovenský Bruno Mars

„Už niekoľko týždňov ma trápil zápal v kolenách a keďže dôležitou súčasťou klipu mal byť aj tanec, v podstate do poslednej chvíle sme nevedeli, či sa natáčanie bude alebo nebude môcť realizovať. Rozhodli sme sa, že to riskneme, našúpal som si nejaké flectory a išli sme. Odhliadnuc od kolien bolo točenie jedno z najpohodovejších spomedzi našich doterajších klipov. Atmosféra bola super, tanečníci, kameraman, druhý kameraman, osvetľovač, kapela, skrátka všetci k tomu pristupovali zodpovedne a na druhú stranu si to aj patrične užili. Pre mňa osobne to bol trochu záhul, ale všetko sme zvládli a verím že bez akýchkoľvek dlhodobých fyzických či psychických následkov,“ teší sa Marek Kutnár.

Veľkú rolu v klipe zohráva tanec, a to konkrétne v podaní členov nitrianskej tanečnej skupiny Old School Brothers. „Old School Brothers sú veľkí profesionáli a tiež skvelí ľudia a tak spolupráca s nimi bola úplne perfektná. S líderkou skupiny sme dali dokopy spoločné choreografie. Dokonale sme si sadli a rýchlo sme vedeli aké tanečné prvky chceme použiť. Chlapčenskú tanečnú zložku zastúpili talentovaní junáci Adrián a Samuel, ktorí úspešne účinkovali v šou Česko Slovensko má talent. Okrem spoločných pasáži sa tanečníci predvedú v klipe aj pri sólo prvkoch a naplno predvedú čo je v nich. Ku koncu nakrúcania sa zvrhla pred kamerou totálna freestyle dance party,“ neskrýva radosť Marek Kutnár., „Nebezpečne dobrá“ novinka kapely Sematam je ako slovenský Bruno Mars

Rovnako si spoluprácu pochvaľovala aj tanečná skupina, ktorá sa na nakrúcanie klipu veľmi tešila. „Ako tanečníci sme robili klipy pre viacerých umelcov, ale tu sme sa skutočne zabávali. Pesnička “Nebezpečne dobrá” sa nám dostala pod kožu, pustili sme si ju ešte aj v aute cestou domov po celodennom nakrúcaní. Pár dni pred natáčaním klipu sme natrénovali s Marekom choreografiu, doladili kostýmy a už sme len čakali na deň D. Všetko bolo veľmi profi, naplánované, nachystané, premyslené. Stačilo prísť na scénu a dať do toho všetko. Každý jeden člen skupiny je vážny týpek. Je to partia veselých, talentovaných, mladých ľudí, ktorí milujú hudbu a zábavu, čo bolo na nich vidno celý čas. Ku koncu natáčania sme robili voľné tanečné zábery, z ktorých sa po pár sekundách strhla taká párty, že sme úplne zabudli na kamery a tancovali, bavili sa, smiali sa a spievali. Ak sa len kúsok atmosféry z natáčania prenesie do klipu, bude to bomba,“ uzatvára líderka Old School Brothers Nikola Králiková.

Skupina Sematam sa teší, že napriek koronakríze sa jej koncertný kalendár pomerne rýchlo zaplnil. V auguste čakajú kapelu vystúpenia v mestách Piešťany, Liptovský Mikuláš, Trebatice, Považská Bystrica a Bratislava. Na jeseň sa potom fanúšikovia môžu tešiť na koncerty na ďalších zastávkach jesenného turné.

Zdroj: NK Factory

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …