sobota - 15. júna, 2024
, Nechajte auto doma, mobilní môžete byť aj inak! A zdravšie…
foto ilustračné

Nechajte auto doma, mobilní môžete byť aj inak! A zdravšie…

Európsky týždeň mobility je tu opäť! Tak ako po minulé roky najaktívnejší týždeň v Európe štartuje 16. septembra 2017 a bude trvať až do 22. septembra 2017. 

V rámci série podujatí si môžete môžete zasúťažiť na kolieskových korčuliach, deti základných škôl spolu s príslušníkmi mestskej polície usmernia dopravu na frekventovaných priechodoch pre chodcov, využiť môžete počas víkendu transport mestskou hromadnou dopravou zdarma, veselú jazdu zažijú deti s materských škôl a čakajú vás aj ďalšie zaujímavé aktivity, ktoré môžu prospieť nielen životnému prostrediu ale aj vašej kondičke.

Slovenská agentúra životného prostredia na Slovensku koordinuje program kampane Európsky týždeň mobility na národnej úrovni. Európsky týždeň mobility sa koná každý rok od 16. do 22. septembra s cieľom povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia udržateľnej mestskej mobility, aby vyzvali svojich obyvateľov využívať pre  prepravu alternatívy osobných motorových vozidiel. Téma EURÓPSKEHO TÝŽDŇA MOBILITY 2017 je „Čistá, zdieľaná a inteligentná mobilita“.

Pri propagácii tejto témy sa dôraz kladie na dosiahnutie cieľa cesty, často za nižšie náklady pre jednotlivca i spoločnosť, ako v prípade použitia súkromného vozidla. V súlade s tohtoročným mottom kampane: „Zdieľanie vás dostane ďalej!“ mesto Martin opäť pripravilo množstvo aktivít a podujatí pre všetkých, ktorým záleží na kvalite životného prostredia a sú ochotní urobiť niečo pre svoje okolie. Nechajte sa inšpirovať a buďte od 16. septembra aktívni aj vy – určite sa vám to oplatí!

Detaily o sérii podujatí v rámci Európskeho týždňa mobility nájdete v priloženom letáku:

, Nechajte auto doma, mobilní môžete byť aj inak! A zdravšie…

 

Pre zväčšenie náhľadu plagátu, kliknite TU

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Ivan Bella, Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Objaviteľ siedmych nových dinosaurov Martin Kundrát a prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella budú 25. mája …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *