štvrtok - 18. júla, 2024
, Nechýbali sme na koncerte Xindla X v Martine

Nechýbali sme na koncerte Xindla X v Martine

V piatok, 16. januára, sme vyrazili do ulíc, aby sme si nenechali ujsť akustický koncert českého hudobníka a scenáristu Ondřeja Ládeka, ktorého fanúšikovia poznajú hlavne pod umeleckým menom Xind X.

Tento interpret pôsobí na hudobnej scéne síce pomerne krátko, no už teraz má na svojom konte niekoľko významných ocenení. Jedným z nich je aj Skokan roka 2010, ktoré získal v ankete Českého slavíka. Poznať ho však môžete aj z nášho rádia. Od Xindla X hráme niekoľko skvelých piesní a i to bol dôvod prečo vyraziť na jeho koncert a zistiť, čo ho vlastne do Martina priviedlo.

[audio: https://rebeca.sk/wp-content/uploads/2015/01/Xindl-X_01.mp3|titles= Xindl X pre Rádio Rebeca 16.01.2015]

Tiež nás zaujímalo, či bol Xindl X v Martine na koncerte po prvý krát. A aký je vlastne jeho názor na našich domácich i celkovo slovenských fanúšikov?

[audio: https://rebeca.sk/wp-content/uploads/2015/01/Xindl-X_02.mp3|titles= Xindl X pre Rádio Rebeca 16.01.2015]

Ondřej Ládek sa okrem svojej hudobnej kariéry venuje aj filmovej a televíznej scenáristike. Ako je možné skĺbiť tieto dve profesie a na čom momentálne pracuje?

[audio: https://rebeca.sk/wp-content/uploads/2015/01/Xindl-X_03.mp3|titles= Xindl X pre Rádio Rebeca 16.01.2015]

Xindl X na seba po prvý raz upozornil v roku 2007 víťazstvom v pesničkárskej kategórii na Zahrade 2008 a získaním autorskej Poroty 2008. V októbri 2008 natočil s producentom Jiřím Maškem debutové album – Návod ke čtení manuálu, za ktoré získal Zlatú dosku a 3 nominácie na cenu České hudební akademie Anděl v kategóriách pieseň roka (Anděl), videoklip roka (Anděl) a folk a country album. Videoklip k piesni Anděl z tohto albumu sa stal najsledovanejším českým videom na Youtube s viac ako sedem miliónovou sledovanosťou.

V októbri roku 2010 natočil s producentom Daliborom Cidlinským Jr. album Praxe relativity, z ktorého pochádzajú úspešné piesne ako Dysgrafik, Láska v housce (duet s Oľgou Lounovou), Chemie a Nejlepší kuchař. Xindl X za album získal zlatú dosku a 3 nominácie na cenu České hudební akademie Anděl v kategórii pieseň roka (Láska v housce), videoklip roka (Láska v housce) a spevák roka. Pieseň Láska sa v roku 2010 stala najhranejšou piesňou v českých rádiách. V tom istom roku napokon Xindl X získal aj ocenenie skokan roka v ankete Český slavík.

zdroj: xindlx.cz

titulné foto: internet

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinová, Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

O nedostatku sestier sa hovorí najmä v súvislosti so zdravotníctvom, no chýbajú aj v sociálnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *