sobota - 2. decembra, 2023
jesenna depresia, Nedarí sa vám a nemáte na nič náladu? Skúste vymeniť pracovný stôl za prírodu
Ilustračné foto: Alseenrodelap.nl - Elco/Shutterstock.com

Nedarí sa vám a nemáte na nič náladu? Skúste vymeniť pracovný stôl za prírodu

Počas dňa sa stretávame s mnohými náročnými situáciami, ktorých zvládanie je závislé od toho, v akom prostredí a duševnom rozpoložení sa nachádzame. Nie je to len uhol pohľadu, ale aj intenzita slnečného žiarenia, denného svetla a prísun čerstvého vzduchu, ktoré na nás vo výraznej miere vplývajú.

V teplom období sa na veci pozeráme s ľahkosťou a na jeseň, ktorá sa k nám pomaly, ale isto blíži, je naše emocionálne pozadie menej stabilné a rovnaké situácie sa zrazu v „negatívnom svetle“ javia úplne inak. Zamračené počasie zvyšuje počty ľudí náchylných na depresiu a apatiu veľmi rýchlo.

Preto, pokiaľ aj vy patríte k ľuďom, ktorí by sa chceli vyrovnať s vplyvom melancholickej jesene a zmeniť svoj život k lepšiemu, máme pre vás niekoľko tipov.

Skúste šport v prírode

Najlepšou prevenciou nielen v tomto prípade sú nové aktivity a koníčky, ktoré vám pomôžu  jesennú depresiu poraziť a zároveň odhalíte nové aspekty vašej osobnosti, ktoré sa vám zídu aj v budúcnosti.

Nezabudnite na veľmi dôležitú vec! Pri výbere športu by ste sa mali riadiť všeobecnou úrovňou vašej telesnej zdatnosti a vrodeným temperamentom. V sychravom počasí oceníte aj kvalitný nylon, pretože väčšina športov a fyzickej aktivity je spojená s pobytom v prírode.

Zatancujte si

Ďalším dobrým a neškodným liekom na jesennú melanchóliu je tanec. Aj tu platí rovnaké pravidlo výberu podľa temperamentu. Tango, salsa a flamenco vám umožní sa skutočne otvoriť a nabiť telo i myseľ šialenou energiou. Ak nie je naopak verejné prejavovanie emócií vašou silnou stránkou, môžete si vybrať pokojnejší valčík. Dôležité je aj to, či sa plánujete vydať v tanci na sólo plavbu alebo vziať so sebou aj svojho partnera.

Navštívte zaujímavé podujatie

Úspešným liekom na jesennú melanchóliu a depresiu môže byť aj zmena prostredia. Dovolenka v exotickom rezorte však nie je, z dôvodu stále pretrvávajúcej pandémie, to najlepšie riešenie. A ani nemusí. Aj v našej krajine máte predsa obrovské množstvo príležitostí na turistický wellness. Stačí sa rozhodnúť a naplánovať si s rodinou, ktoré zaujímavé podujatia dnes navštívite.

Základom je zamestnať myseľ činnosťou, ktorá je príjemná a prospešná pre vaše telo aj psychiku a  tráviť viac času na čerstvom vzduchu.  Tak to skúste a na jesennú depresiu určite veľmi rýchlo zabudnete.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …