štvrtok - 22. februára, 2024
, Nedeľa v duchu tradícií a turčianskeho vidieka

Nedeľa v duchu tradícií a turčianskeho vidieka

Nedeľa 4. augusta 2016 bude patriť oslave turčianskeho vidieka, jeho pracovitým ľudom, tradíciám, ale najmä prezentácii kvalitných regionálnych produktov, úspešných poľnohospodárov, remeselníkov, podnikateľov, manažérov a miestnych samospráv. Ide už o 7. ročník podujatia s názvom Deň turčianskeho vidieka, ktorý sa uskutoční v Jasenskej doline, v areáli strediska Kašová.

Cieľom podujatia Deň turčianskeho vidieka je nielen popularizácie turčianskeho vidieka, ale aj podpora roľníckej hrdosti a zdôraznenie postavenie poľnohospodárov v spoločnosti. Naše kvalitné domáce potraviny si  zaslúžia, aby sa zvýšila ich spotreba a predaj na vnútornom trhu a to si žiada neustálu propagáciu aj prostredníctvom takýchto podujatí.

Celodenný kultúrny a dožinkový program sa začína o 10:30 hod. v Jasenskej doline, v areáli strediska Kašová už túto nedeľu 4. augusta 2016. V programe sa predstavia  turčianski folkloristi, country folková kapela a dychová hudba. Návštevníci budú mať možnosť obdivovať šikovnosť turčianskych remeselníkov, ochutnať tradičné turčianske výrobky, uvidieť domáce a hospodárske zvieratá, ale tradične sa predstavia so svojou ponukou i podnikateľské subjekty poskytujúce služby na vidieku i dodávatelia poľnohospodárskej techniky. Svoje služby a produkty ponúkne aj OZ Dobrý pastier z Kláštora pod Znievom. Svoju techniku a zručnosti ukážu Dobrovoľní hasiči a prídu aj policajti so služobnými psíkmi. Na deti čakajú počas dňa rôzne atrakcie. Nechýbať bude ani tombola a ďalšie prekvapenia. Galaprogramom populárnej dychovej hudby Križovianka z Križovian vyvrcholí celodenný program.

Súčasťou podujatia bude i súťaž malotraktorov domáckej výroby RALLY FATRA , ktorá si už na Dni turčianskeho vidieka získala svoje miesto.

, Nedeľa v duchu tradícií a turčianskeho vidieka

Zdroj: Jana Mikušáková

Foto: freepick.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *