streda - 27. októbra, 2021
, Nedeľa v duchu tradícií a turčianskeho vidieka

Nedeľa v duchu tradícií a turčianskeho vidieka

Nedeľa 4. augusta 2016 bude patriť oslave turčianskeho vidieka, jeho pracovitým ľudom, tradíciám, ale najmä prezentácii kvalitných regionálnych produktov, úspešných poľnohospodárov, remeselníkov, podnikateľov, manažérov a miestnych samospráv. Ide už o 7. ročník podujatia s názvom Deň turčianskeho vidieka, ktorý sa uskutoční v Jasenskej doline, v areáli strediska Kašová.

Cieľom podujatia Deň turčianskeho vidieka je nielen popularizácie turčianskeho vidieka, ale aj podpora roľníckej hrdosti a zdôraznenie postavenie poľnohospodárov v spoločnosti. Naše kvalitné domáce potraviny si  zaslúžia, aby sa zvýšila ich spotreba a predaj na vnútornom trhu a to si žiada neustálu propagáciu aj prostredníctvom takýchto podujatí.

Celodenný kultúrny a dožinkový program sa začína o 10:30 hod. v Jasenskej doline, v areáli strediska Kašová už túto nedeľu 4. augusta 2016. V programe sa predstavia  turčianski folkloristi, country folková kapela a dychová hudba. Návštevníci budú mať možnosť obdivovať šikovnosť turčianskych remeselníkov, ochutnať tradičné turčianske výrobky, uvidieť domáce a hospodárske zvieratá, ale tradične sa predstavia so svojou ponukou i podnikateľské subjekty poskytujúce služby na vidieku i dodávatelia poľnohospodárskej techniky. Svoje služby a produkty ponúkne aj OZ Dobrý pastier z Kláštora pod Znievom. Svoju techniku a zručnosti ukážu Dobrovoľní hasiči a prídu aj policajti so služobnými psíkmi. Na deti čakajú počas dňa rôzne atrakcie. Nechýbať bude ani tombola a ďalšie prekvapenia. Galaprogramom populárnej dychovej hudby Križovianka z Križovian vyvrcholí celodenný program.

Súčasťou podujatia bude i súťaž malotraktorov domáckej výroby RALLY FATRA , ktorá si už na Dni turčianskeho vidieka získala svoje miesto.

, Nedeľa v duchu tradícií a turčianskeho vidieka

Zdroj: Jana Mikušáková

Foto: freepick.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Žilinská nemocnica reprofilizovala ďalšie lôžka

Žilinská nemocnica reprofilizovala ďalšie lôžka

Vzhľadom na naďalej stúpajúci počet hospitalizácií pacientov  s ochorením COVID-19 bola Fakultná nemocnica s poliklinikou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *