piatok - 19. apríla, 2024
, Nemáte dobrý pocit z jazdy vo vašom aute? Príčin môže byť viac

Nemáte dobrý pocit z jazdy vo vašom aute? Príčin môže byť viac

Aj tomu najskúsenejšiemu šoférovi sa môže na ceste prihodiť nepríjemná situácia, ktorá má za následok možno aj vážnejšiu nehodu. Bezpečnosť na cestách je veľmi dôležitá, no občas si môžeme myslieť, že je všetko v najlepšom poriadku a aj tak sa niečo pokazí.

Závady, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné a nekontrolované, môžu byť z dlhodobého hľadiska veľkou hrozbou. Preto by sme vám odporučili zájsť napríklad aj do najbližšieho autoservisu vo Zvolene a nechať urobiť dôkladnejšiu revíziu.

Najčastejšia príčina poškodených pneumatík

Pneumatiky sú v aute najviac namáhané. Ak sa k tomu pridá neprimeraná jazda šoféra, poškodenie môže byť oveľa vyššie. Príčinou však môže byť aj zle nastavená geometria kolies. Nechajte si ju prekontrolovať a nastaviť, v mnohých prípadoch sa už meria pomocou špeciálnych zariadení a možno aj zadarmo. V prípade opravy a jej nastavenia si však už musíte priplatiť, čo za vašu bezpečnosť na cestách naozaj stojí.

Ovládanie mobilu

Aby sme ostali pri bezpečnosti, naučte sa v aute používať „handsfree“ sadu na ovládanie vášho mobilu počas jazdy. Nezabudnite na tvrdené sklá na mobily, ktoré sú dnes neoddeliteľnou súčasťou každého takéhoto zariadenia. Nikdy neviete, kedy vám takáto ochrana displeja ušetrí zbytočné náklady na opravu alebo nový mobil.

Správna veľkosť kolesa

Bohužiaľ, ako sme spomínali, kolesá sú jedným z hlavných dôvodov, prečo sa zníži výkon vášho auta. Majú obrovský vplyv na kvalitu jazdy, zrýchlenie, manipuláciu a tiež v menšej miere na brzdenie. Výber správnej veľkosti a dôsledná starostlivosť o váhu kolesa zlepší jazdu vozidla a jeho schopnosť zapracovať aj vo vyšších otáčkach.

Vyskúšajte deflektory

K spokojnosti a pohodlnej jazde vám odporúčame deflektory, vyhnete sa dažďovým kvapkám pri otvorenom okne vášho auta a nemusíte sa tak spoliehať len na klimatizáciu. Aj toto je jeden z dôležitých prvkov, ktorý vám zaistí dobrý pocit z jazdy.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *