nedeľa - 19. mája, 2024
, Môže byť stres a úzkosť príčinou vzniku erektilnej dysfunkcie?

Môže byť stres a úzkosť príčinou vzniku erektilnej dysfunkcie?

Erektilná dysfunkcia (ED) je bežný stav, ktorý postihuje približne 18 miliónov amerických mužov vo veku nad 20 rokov. U nás sa k týmto problémom dobrovoľne hlási viac ako 500 000 mužov, z čoho vyplýva, že ich môže byť oveľa viac.

Dôvodom je fakt, že muži sa nevedia vyrovnať so svojou „neschopnosťou“ uspokojiť partnerku a možno aj seba a k lekárovi sa vyberú až po dlhšom čase. Existuje aj v tomto prípade pomoc a dokáže naozaj vyriešiť problémy s erekciou? Na to sa pozrieme v nasledujúcom článku.

Čo je erektilná dysfunkcia

Keď starnete, zvyšuje sa vaše riziko vzniku erektilnej dysfunkcie, ale nie vždy je tomu tak. Mnoho mužov ju zažije len v určitom bode svojho života. Dobrou správou je, že príčina vášho ochorenia môže byť zvyčajne identifikovaná a dá sa liečiť. Pomenovať tento stav problémom môžete až vtedy, ak je to stav dlhodobý, teda nie vždy sa oplatí robiť zbytočnú paniku. Samozrejme, že to neznamená, že by ste mali začať pozerať na hodinky a sledovať každý jeden pohyb, dá sa to aj inak.

Čo je za tým?

Príčiny môžu byť psychologické aj fyzické. Úspech liečby pre fyzické príčiny závisí od vášho stavu. Štúdie ale ukazujú, že psychologické faktory sú najčastejšou príčinou týchto mužských problémov. A práve pod túto kategóriu spadá aj stres a úzkosť.

Zvýšený stres a úzkosť môže zvýšiť aj riziko iných nepríjemných stavov, ako napríklad:

  • ochorenie srdca
  • vysoký krvný tlak
  • vysoká hladina cholesterolu
  • obezita
  • nadmerná konzumácia alkoholu

Aj tieto veci sú dôvodom na vznik erektilnej dysfunkcie.

Možno aj pre dámy dôležité upozornenie. Erekcia u mužov môže byť vyvolaná troma spôsobmi.

Reflexívna (v dôsledku fyzickej stimulácie), psychogénna (v dôsledku vizuálnych a duševných vnemov) a nočná (počas spánku). Tieto typy erekcie zahŕňajú dôležité telesné systémy a procesy. Prerušenie akéhokoľvek z nich môže spôsobiť dysfunkciu, ktorá vás môže ohroziť aj po nadviazaní kontaktu na anonymnej erotickej zoznamke. Môže byť za tým narušený:

  • nervový systém
  • cievy
  • svaly
  • hormóny
  • a emócie

Stres a úzkosť môže ovplyvniť aj to, ako váš mozog signalizuje fyzickú reakciu vášho tela. V prípade erekcie môže stres a úzkosť prerušiť spôsob, akým toto centrum vysiela správy do penisu a znemožniť  ďalší prietok krvi. Preto vám odporúčame páni sa vyhnúť akýmkoľvek „stresorom“ a spríjemniť si už tak ťažší život.

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *