nedeľa - 14. júla, 2024
, Nemáte prácu? Možno ste na pohovore podcenili týchto 5 dôležitých vecí

Nemáte prácu? Možno ste na pohovore podcenili týchto 5 dôležitých vecí

Boli ste pozvaní na ďalší pohovor? Je to skvelé, teraz je dôležité správne sa na to pripraviť. Chýb už bolo dosť a pohovorov zrejme tiež. Ak ste niekde zakopli, môžete to na najbližšom termíne zmeniť. A skúste sa pritom riadiť podľa týchto jednoduchých pravidiel.

  1. Oboznámte sa so zamestnávateľom

Zistite maximum o spoločnosti, v ktorej budete robiť pohovory. Dnes je to vďaka internetu a webovým stránkam jednoduchšie. Vždy si nájdite sekciu „O nás“ a študujte všetko. Možno nakoniec zistíte, že daná pozícia a zameranie firmy sa s vašou osobnosťou stotožniť nemôžu. Rovnako ako vaše a firemné ciele. Alebo si uvedomíte, že absolvovaním dobrého jazykového kurzu v zahraničí musí ešte zlepšiť  vaše znalosti cudzej reči, ktoré od vás zamestnávateľ bude vyžadovať.

  1. Objasnite si podmienky pohovoru

Opýtajte sa personálu a ľudských zdrojov vopred, čo si na takýto pohovor potrebujete so sebou vziať. Možno budete potrebovať vytlačené portfólio a iné dokumenty, aby ste vedeli argumentovať a svoje tvrdenia podložiť. Možno sa vám zíde notebook alebo obyčajný tablet na vykonanie skúšobnej úlohy. Alebo si potrebujete objasniť len kód oblečenia a zvoliť tak správnu pánsku košeľu. Aj tieto veci vám môžu narobiť nemalé komplikácie, čo sa potom odzrkadlí samozrejme aj na výsledku.

  1. Poznáte odpovede na často kladené otázky

Jedna zo súčastí pohovoru, ktorej sa asi nikde nevyhnete, sú otázky. Celé to môže byť realizované formou papierového dotazníka, alebo sa vás na nasledujúce otázky bude pýtať priamo pracovník sekcie ľudských zdrojov:

  • akým prínosom budete pre spoločnosť?
  • ako vidíte vývoj v spoločnosti v nadchádzajúcich rokoch?
  • aké profesionálne úspechy sú pre vás najdôležitejšie?
  • aká je vaša životná filozofia a možno aj viera;
  • aké sú vaše negatíva a ako môžu ovplyvniť pracovný tok.
  1. Príprava

Zamyslite sa nad tým, čo je pre vás dôležité a dopredu potrebné ešte zistiť. Napríklad, v osobnom rozhovore na pohodlnom kancelárskom kresle sa môžete dozvedieť o možnostiach kariéry a školeniach. Ako sa v danej firme meria výkonnosť zamestnancov, niečo o firemnej kultúre a vnútorných pravidlách. Vaše otázky budú informovať prijímateľa o vašom záujme a vážnych zámeroch, preto ich zvážte.

  1. Postarajte sa o svoje pohodlie

To znamená, mať pokojnú myseľ, cítiť sa sviežo a vedieť reagovať na podnety z druhej strany. Dostatočne dlhý spánok, možno ranná káva, výživné raňajky. To všetko je pre vás a váš najlepší dojem na pohovore dôležité.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …