nedeľa - 19. mája, 2024
, Nešťastie chodí po cestách: Pod Strečnom vyhasol ďalší ľudský život

Nešťastie chodí po cestách: Pod Strečnom vyhasol ďalší ľudský život

V utorok 18. augusta okolo 06.14 hodine došlo na ceste I/18 v katastri obce Strečno k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol život 40-ročného muža, občana Českej republiky.

40-ročný Čech viedol motorové vozidlo VW Passat Variant v smere od Žiliny na Martin, pričom v tiahlej pravotočivej zákrute  prešiel z doposiaľ nezistených príčin do protismeru, kde došlo k zrážke s oproti idúcim nákladným vozidlom Renault Midlum. Vodič (61) nákladného auta sa už zrážke nestačil vyhnúť.

Pri nehode utrpel vodič vozidla VW Passat zranenia, ktorým na mieste podľahol. U vodiča nákladného auta vykonaná dychová skúška požitie alkoholických nápojov nepotvrdila. U vodiča vozidla VW Passat bude vykonaná pitva.

Poverený príslušník PZ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Okolnosti tragickej dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania a znaleckého skúmania.

POLÍCIA VYZÝVA A RADÍ

Polícia opätovne vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby zodpovedne pristupovali nielen k svojim životom, ale aj k životom ostatných.

Polícia upozorňuje na častú príčinu vážnych dopravných nehôd, ktorou je únava a následný mikrospánok u vodičov motorových vozidiel. Za posledné obdobie polícia v Žiline eviduje niekoľko vážnych dopravných nehôd, ktorých príčinou bola práve únava a nedostatok spánku.

Práve z tohto dôvodu polícia vodičov upozorňuje a vyzýva, aby nehazardovali so životmi a počas dlhších trás si dávali viacero prestávok, oddýchli si, poprechádzali sa, osviežili.

Ako polícia viackrát avizovala, v záujme bezpečnosti na cestách zvýšila dohľad nad bezpečnosťou cestnej premávky a to najmä na miestach so zvýšeným pohybom osôb. Taktiež na miestach, kde je zvýšené riziko vzniku nehôd či kolízií.

Na internetovej stránke Ministerstva vnútra SR sú zverejnené nehodové úseky, aby si aj samotní vodiči uvedomili, že k zníženiu nehôd bezpečnou jazdou sa musia pričiniť aj oni sami.

Autor: Jana Balogová/hovorca KR PZ v Žiline
Foto: KR PZ v Žiline

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *