piatok - 1. decembra, 2023
, Nevídaný pasažier v taxíku. Aj takto vyzerá záchranná akcia
Ilustračné foto: maxpixel.net

Nevídaný pasažier v taxíku. Aj takto vyzerá záchranná akcia

Nahliadnime  do sveta zvierat…alebo skôr nášho vzťahu k nim. Neraz sú totiž odkázané na našu pomoc. Tak tomu bolo aj v prípade zraneného vtáčaťa, ktoré znenazdajky spadlo z oblohy na chodník.

No malo šťastie, pretože okrem toho, že tento pád prežilo, všimli si ho ľudia, ktorí sa postarali o jeho záchranu. A to skutočne originálnym spôsobom. Mladík menom Tim Rowley z amerického mesta Clinton reagoval pohotovo, keď zavolal do Centra záchrany, a žiadal o radu. Tam mu však odporučili, doniesť vtáča čo najskôr na vyšetrenie. No bol tu jeden problém. Tim s priateľmi sa práve vracali z párty a mali už čo-to popité, netrúfli si tak sadnúť za volant..

A tak si zavtipkovali, či vtáčatku nezavolať rovno taxík… Hmmm „prečo nie“? A tak to pomocou mobilnej aplikácie Uber skúsili. Prvý vodič však pre takýto bizarný dôvod jazdu odmietol a tak oslovil druhú vodičku, ktorej typ pasažiera radšej už neprezradil. žena však po príchode s odvozom súhlasila a vyrazila do centra záchrany. Zamestnanci boli prekvapení, že na sedadle taxislužby našli tohto malého pacienta. Poskytli mu potrebnú liečbu a vtáča menom „Pity Uber“  čoskoro vyletí do voľnej prírody, pričom stihne aj začiatok sezóny vtáčej migrácie..a to všetko vďaka ľuďom, ktorým jeho osud nebol ľahostajný a obetovali energie  a pár drobných na taxi.

, Nevídaný pasažier v taxíku. Aj takto vyzerá záchranná akcia
Wildlife Rehabilitation Center of Northern Utah

Zdroj: sunnyskyz.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …