štvrtok - 13. júna, 2024
, No Name dostali Cenu mesta Košice za prínos k popularizácii mesta na Slovensku i v zahraničí
foto: Iveta Vaculová

No Name dostali Cenu mesta Košice za prínos k popularizácii mesta na Slovensku i v zahraničí

Skupina No Name má na konte ďalší  úspech. Mestské zastupiteľstvo v Košiciach jej udelilo Cenu mesta Košice. Obľúbenú kapelu ocenili za významné úspechy na hudobnej scéne a prínos k popularizácii mesta Košice na Slovensku i v zahraničí.

Ocenenie si chalani z No Name vyžiadali vyrobiť v 6-tich origináloch pamätných listov. Šestica Košičanov odolala mnohým ponukám presťahovať sa a zostáva verná svojmu mestu. Timkovci podporujú aj mnohé charitatívne projekty a akcie, ako aktívni bežci sa zúčastňujú na Medzinárodnom maratóne mieru. Sú príkladom pre mladých Košičanov, že sa v tomto východoslovenskom meste oplatí zostať, tvoriť aj presadiť sa. Za to si No Name od Mestského zastupiteľstva v Košiciach vyslúžili Cenu mesta Košice.

, No Name dostali Cenu mesta Košice za prínos k popularizácii mesta na Slovensku i v zahraničí

„Vždy nás poteší, ak z množstva navrhovaných padne “ortieľ” ocenených práve na nás. Niektoré ceny máme u nás doma u rodičov, na našom klavíry, kde vznikali, prvé hitovky „Sestra“, „Žily“, „Hľadám“. Niektoré máme porozdelované po súčasných domácnostiach. Ale pri tejto cene sme si vyžiadali vyrobiť šesť originálov pamätných listov. predsa len, vraví sa, že doma nikto nie je prorokom a táto cena je “od vlastných“,“ neskrýva radosť Igor Timko.

Zásluhu na formovaní osobitého štýlu skupiny má Igor Timko, ktorý spolupracuje aj so Staromestským divadlom pri inscenácii Petra Raševa „Sanatórium“ a tiež so Štátnym divadlom v Košiciach. Aktuálne kapela No Name spolupracuje aj na projekte „Rómeo a Júlia“ na scéne JORIK.

„Vraví  sa že, „keď človek zistí, prečo vlastne ľúbi, v tej chvíli ľúbiť prestáva…“ neviem teda konkretizovať , prečo mesto Košice a hlavne ľudí v nich máme radi, no zamilovávame sa čím ďalej, tým viac,“ prezradil Igor Timko.

, No Name dostali Cenu mesta Košice za prínos k popularizácii mesta na Slovensku i v zahraničí
foto: Iveta Vaculová

„Finalizujeme termíny a koncertné miesta na jar 2019, kedy odohráme akustické turné Dermacol NO NAME Tour. Pred rokom a pol sme oslávili 20 rokov kapely veľkými koncertami, teraz sa vraciame k akustickým koncertom na sedenie. Dovedna sa zastavíme v 25-tich slovenských a českých mestách,“ plánuje Igor Timko.

, No Name dostali Cenu mesta Košice za prínos k popularizácii mesta na Slovensku i v zahraničí
foto: Iveta Vaculová

Pracovitosť, snaha o zdokonaľovanie sa, zodpovednosť, stabilná zostava i vlastná autorská tvorba prinášala svoje ovocie v podobe vypredaných hál, popredných umiestnení na Zlatých slávikoch i cien za najžiadanejšiu kapelu v rádiách. Už po desiatykrát kapela získala v Českej republike prestížne ocenenie Slávik bez hraníc, čím dokázala, že je najúspešnejším slovenským interpretom za riekou Morava. Aktuálne vydali No Name prvý unikátny „BOX“  NO NAME 1998 – 2018. Dvanásť diskov obsahuje všetky radové albumy a najvýznamnejšie DVD. Kapela No Name hrá v zostave Igor Timko, spev, Dušan Timko, gitara, Ivan Timko, bicie, Roman Timko, gitara, Vilo Gutray, basa a Zoli Šallai, klávesy. Viac informácií o skupine No Name nájdete na www.no-name.sk

Foto: Iveta Vaculová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *