nedeľa - 19. mája, 2024
, NO NAME uzatvárajú akustické turné novým klipom „Pamäte“, v ktorom je dokonca žiadosť o ruku!

NO NAME uzatvárajú akustické turné novým klipom „Pamäte“, v ktorom je dokonca žiadosť o ruku!

Skupina NO NAME má za sebou fenomenálny úspech! So svojim Dermacol NO NAME AcousticTour 2019 prešli 23 miest Slovenska a Česka. Dokonalý hudobný zážitok v pražskom Fórume Karlín zaznamenali na video a vytvorili klip k pesničke „Pamäte“ z megaúspešného albumu „S Láskou“. Vychutnajte si atmosféru vypredaného koncertu, skvelých hudobných výkonov a súznenia fanúšikov s hudobníkmi. V klipe je dokonca požiadanie o ruku!

„Nedokážem spísať vo vete, čo všetko sme za ten čas zažili”. Spieva Igor Timko v piesni „Pamäte“, ktorá dostala výnimočnú obrazovú podobu.

“Chceli sme zachovať všetko to krásne a jedinečné, čo sme za takmer tri mesiace trvania nášho 23-koncertného akustického turné zažili. Hosťovanie nášho priateľa a producenta Martina Gašpara, sláčikový kvartet ajeho krásne ženské huslistky. Klip dokonale mapuje ten jedinečný pocit, ktorého sa ako muzikant neviem nabažiť. Je to fenomén chvíle, ktorý by som popísal ako nekompromisný. Pred koncertom prípravy, očakávania, počas koncertu plný dom, výbuch energie, hudby, spevu, tanca. A dve hodiny po koncerte, už na svoju chvíľku slávy čaká zase niekto ďalší“  vysvetľuje líder skupiny Igor Timko.

Autorom klipu je talentovaný videomaker Vojto Paleček, ktorý sa postavil za kameru a má na konte strih aj réžiu. Klip je oficiálnou rozlúčkou s akustickým programom kapely NO NAME za rok 2019. „Počas československého turné sme sa v Brne zoznámili s Vojtom Palečkom, ktorý nám koncert v Brne nádherne spracoval. Po tejto skvelej práci som mu okamžite zavolal s tým, že mu ponúkam možnosť nakrútiť klip k piesni „Pamäte“ z finálneho koncertu v Prahe. Ako bonus je v klipe vyobrazené aj požiadanie o ruku partnerky nášho ochrankára Jardu. V kapele sme sa zhodli, že z bezpečnostných dôvodov sa vlastnému ochrankárovi nehovorí nie. A dobrá správa je, že Janička povedala Jardovi áno! prezradil Igor Timko.

Na úspešnom akustickom turné vystriedal basgitaristu Viliama Gutraya Martin Gašpar. Ostatní členovia kapely sú už roky stabilní – Igor Timko, spev, Dušan Timko, gitara, Ivan Timko, bicie, Roman Timko, gitara a ZoliŠallai, klávesy. „Všetko, čo sme v rámci nácviku, príprav, nových aranžmánov a realizácie do turné vložili, sa nám vrátilo tisícnásobne. Od vypredaných sál, cez reakcie divákov, až po odborné kritiky. Ak dosiahnete takzvanú zlatú zhodu medzi diváckou a odbornou verejnosťou, pocítite zadosťučinenie, kvôli ktorému ste zakladali kapelu,“ uzatvára Igor.

Zdroj: NK Factory

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …