štvrtok - 7. decembra, 2023
stolové nohy, Nohy, ktoré neurobia ani krok. Vyjadrite svoj vkus luxusnými stolovými nohami
Ilustračné foto: TovtynPavlo/Shutterstock.com

Nohy, ktoré neurobia ani krok. Vyjadrite svoj vkus luxusnými stolovými nohami

Jedáleň je miestom stretnutia vo vašej domácnosti. Spája priateľov a rodinu prostredníctvom radosti zo spoločného zdieľania jedla. Aby však vaša jedáleň odrážala osobnosť a charakter vašej rodiny, potrebujete dokonalý jedálenský stôl na dotvorenie interiéru. Nemusíte ale kupovať nový, pretože niekedy stačí iba vymeniť nohy.

Výmena nôh jedálenského stola je síce malá zmena, no má obrovský vplyv na celkový dizajn miestnosti. Ak teda aktualizujete alebo úplne prerábate svoju jedáleň, prečítajte si tipy na výber tých najlepších stolových nôh.

Úvahy, ktorým by ste sa pri výbere nemali vyhýbať

Predtým, ako sa rozbehnete do najbližšieho obchodu alebo začnete hľadať stolové nohy na internete, je potrebné zvážiť niekoľko praktických vecí. Začnite proces preskúmaním existujúcich nôh vášho jedálenského stola.

Opýtajte sa sami seba nasledovné:

  • Vyhovuje vám a vašej rodine súčasná výška stola?
  • Plánujete nákup nových stoličiek, ktoré zmenia vaše požiadavky na výšku stola?
  • Neuškodia nové stolové nohy vašej obľúbenej drevenej podlahe?
  • Akej veľkosti (a tvaru) stolovej dosky musia nohy zodpovedať a podopierať?
  • Chcete nohy, ktoré dopĺňajú alebo kontrastujú s vaším súčasným štýlom interiérového dizajnu?

Keď sa presne rozhodnete, čo hľadáte, môžete začať prehliadať dostupné ponuky a porovnávať. Určite vám pritom „zamotá“ hlavu množstvo štýlov, materiálov a farieb.

Štýly, materiály a farba sú kľúčové prvky, ktoré priťahujú pozornosť

Chcete, aby nohy vášho jedálenského stola boli začiatkom príjemnej konverzácie? Vyberte si stolové nohy s kľúčovým prvkom, ktorý priťahuje pozornosť. Môže to byť štýl, materiál alebo farba.

Hrubé a výrazné nohy stola ho pomáhajú uzemniť a vycentrovať vo väčších miestnostiach. Ich robustný a pôsobivý vzhľad je nevyhnutnosťou v izbách s luxusnými a očarujúcimi akcentmi. Majte na pamäti, že svetlejšie farby budú zobrazovať odtlačky rúk a topánok a vyžadujú si častejšie čistenie.

Stolové nohy tenších línií môžu splynúť s okolím alebo vyniknúť ikonickými siluetami. Použite svetlé farby, aby ste miestnosti dodali charakter bez toho, aby ste interiér preplnili. Tenšie stolové nohy sú vhodnejšie aj do menších a tmavších priestorov, pretože nevytvárajú veľký tieň, ktorý by mohol miestnosť ešte viac zaťažiť.

Čierne alebo iné tmavé kovy sú ideálne pre interiér v industriálnom štýle a majú bonus vysokej všestrannosti. Ak chcete zmodernizovať alebo vylepšiť svoju jedáleň, uprednostnite moderné industriálne nohy na stôl.

Teplejšie kovy vnesú do vašej izby elegantnú a príjemnú paletu farieb. Izby v bohémskom štýle často využívajú medené, zlaté alebo mosadzné stolové nohy, aby rozohrali bohaté akcenty v tónoch šperkov.

Ak si dáte na tieto detaily pozor, budú stolové nohy dominantou, na ktorú môžete byť právom pyšní.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …