štvrtok - 18. apríla, 2024
, Nová éra Peter Bič Project! Vymenili speváčku, dokončujú nový album a videoklip

Nová éra Peter Bič Project! Vymenili speváčku, dokončujú nový album a videoklip

Košická kapela Peter Bič Project, ktorých aprílový hit Where did you go už niekoľko mesiacov valcuje rebríčky hitparád, pripravuje videoklip k novému singlu. Okrem toho intenzívne pracujú na dokončení svojho tretieho štúdiového albumu, ktorý bude prekvapením nie len pre fanúšikov, ale aj odbornú hudobnú verejnosť.

Čakajú ich veľké zmeny, ktoré isto mnohých prekvapia

Prvý významný zlom nastal u Bičovcov už v minulom roku, keď vymenili dvoch členov kapely. Dášku Kostovčík vystriedala ohnivá červenovláska Victoria a na miesto Matúša Pavlíka sa ku klávesom postavil ostrieľaný slovenský hudobník Zoli Tóth. Novým prírastkom v kapele je aj František Jano, ktorý vyniká najmä v hre na husliach. Už pri prvom singli z pripravovaného albumu  Where did you go, ktorý vydali už v novom zložení, možno badať, že sa hudobne odlišuje od ich predchádzajúcich hudobných počinov. Tým sa to však nekončí. Na ich novej doske údajne nájdeme aj skladby, ktorým konečne porozumejú všetci Slováci. Budú totiž v slovenčine. Mnoho prezrádzajú už aj fotografie z natáčania videoklipu k ich prvej slovenskej piesni, ktoré prebiehalo v malebnom prostredí vinohradníckej oblasti Tokaj.

Veľkou zmenou pre podľa Petra Biča bude, že na albume nájdu aj slovenské pesničky. Slovenčine sa nikdy nebránili. Dokonca, ešte v začiatkoch tvorby vzniklo aj mnoho slovenských piesní, iba  ich nepustili do sveta. Momentálne dospeli k rozhodnutiu, že toto je pre nich tá správna cesta. Kapela chce, aby im fanúšikovia rozumeli nie len hudobne, ale aby chápali aj hĺbku  textov a tomu, čo chcú hudbou povedať. Práve príchodom Victorie a farbou jej hlasu sa podľa Peťa v tomto smere otvorili kepele dvere. Prezrádza aj ďalšie zmeny v smerovaní kapely: „V Peter Bič Project tvoríme hudbu podľa toho, ako to momentálne cítime. Nechceme sa prispôsobovať nejakým trendom, ani sa žánrovo špecifikovať. Mnoho našich skladieb vznikalo na malej gitare alebo na klavíri. Všeobecne sa trochu zmenil môj prístup k skladaniu hudby a začali sme využívať aj iné nástroje.“

Kto je Victoria a kde sa vzala zvodná červenovláska z videoklipu Where did you go s nádherným zamatovým hlasom?

Dvadsaťpäť ročná rodáčka z Košíc Victoria nie je nováčikom iba v kapele, ale aj v hudobnej brandži. Netají sa tým, že do spolupráce s Peter Bič Project nemala žiadne hudobnícke skúsenosti a spievala si väčšinou iba sama pre seba. Mladá kráska so zlatom v hrdle hudbu síce neštudovala ani v škole, no má obrovský hudobný talent, ktorý v nej Peter Bič objavil hneď po prvom počutí.

„Viky som objavil v kaviarni, kde pracovala ako čašníčka. My sme tam ako kapela pravidelne chodievali. Všimol som si jej tetovanie v tvare nôt a zaujímalo ma, či sa jej páči iba hudba ako taká, alebo aj sama spieva. Jednoducho som sa jej na to opýtal. Dali sme sa do reči a nakoniec mi poslala nejaké piesne, ktoré naspievala. Jednou z nich bola aj Wicked game, ktorá sa objaví aj na našom pripravovanom albume. Okamžite som pochopil, že táto mladá slečna sa absolútne minula povolaniu a vycítil som jej obrovský potenciál,“ spomína Peťo na začiatky spolupráce s Victoriou.

„Victoria má nevídaný hlas s veľmi príjemnou farbou. Je to neuveriteľný talent. Je pracovitá, vytrvalá a má veľkú chuť na sebe pracovať. Na to, že k nám nastúpila iba pred rokom a bez akýchkoľvek speváckych skúseností, urobila obrovský pokrok. Na pódiu pôsobí absolútne suverénne,“ zhodnotil líder kapely ročné pôsobenie novej speváčky v kapele. Okrem mimoriadneho speváckeho potenciálu a bohatej červenej hrivy dostala Victoria do vienka aj krásnu sexy postavu. Kombinácia všetkých týchto faktorov ju predurčuje na úspešnú spevácku kariéru a jej nástup do kapely iba krásne dotvoril ich nové smerovanie.

„Posledný rok bol pre mňa doposiaľ tým najúspešnejším. Nepamätám si vo svojom živote ani jeden deň bez spevu. Vždy bolo mojím snom stáť na pódiách a práve v období, keď som sa už zmierila s kariérou čašníčky, mi cestu skrížili práve títo skvelí ľudia a sen sa mi začal plniť. Práve vďaka nim som za tento posledný rok prežila tie najkrajšie momenty, ale zároveň aj najstresujúcejšie situácie, či najväčšie skúšky v živote. Veľa vecí som sa naučila o hudbe, o živote, o sebe samej. Každý deň spomínam na to, kde som bola pred rokom a kým som dnes. Uvedomila som si, že môžem dosiahnuť omnoho viac, ako som si kedy vedela predstaviť,“ vyznáva sa zo svojich pocitov Victoria, ktorá si svoje pôsobenie v kapele nevie vynachváliť.

Pripravovaný album by mal vyjsť už v novembri, kedy sa Peter Bič Project chystajú predstaviť aj svoj prvý slovenský singel spolu s videoklipom. Z nových skladieb znie klavír, akustická gitara, či husle. Sú plné emócií a vystihujú každodenné problémy bežných ľudí. Sú o láske, rozchodoch, radostiach a starostiach, ktoré rieši každý z nás. Vznikali akousi súhrou celej kapely a každý z nich sa na nich svojím spôsobom podieľal.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Hnilica, Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Večne usmiaty a vždy pozitívne naladený pesničkár Juraj Hnilica. Aj takýto prívlastok si zaslúžil martinský rodák …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *