štvrtok - 18. júla, 2024
, Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra investuje do infraštruktúry

Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra investuje do infraštruktúry

Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra (OOCR Malá Fatra) v rámci pripravenosti na letnú turistickú sezónu prichádza s vylepšeniami v oblasti rozvoja infraštruktúry cestovného ruchu.

V jarných mesiacoch bola sprístupnená lávka s prístreškom na Straníku, no tým to v regióne neskončilo. „Jedným z cieľov OOCR Malá Fatra je podpora infraštruktúry. V súčasnosti finišujeme s viacerými projektmi súvisiacimi s jej rozvojom. V Belských skalách budeme počas júna vyznačovať turistický chodník. Žltá značka, ktorá vedie na vrch Oravcové, by sa mala predĺžiť a pokračovať až na Belské skaly,“ uvádza riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Malá Fatra Peter Šimčák. Prístup na skaly bude aj z centra obce Belá a z autokempingu v Belej. V minulom roku pribudli v Belských skalách mostík cez potok v Belskej doline, tri vyhliadky na vrchole skál a reťaze na priechodnosť terénom k vyhliadkam.

Do začiatku letných prázdnin by mal byť opravený chodník z Malého Rozsutca. Ten vedie cez horskú osadu Podrozsutcom priamo do Bieleho Potoka. „Chodník bol po dažďoch blatistý a nebezpečný. Ide o približne 30 metrový úsek s lanami, na ktorom urobíme schodíky zasypané štrkom a dáme laná na zachytenie,“ vymenúva Róbert Hlaváč z Občianskeho združenia Diery. Vzhľadom k tomu, že chodník sa nachádza vo vysokohorskom teréne, materiál potrebný na opravu vynášala helikoptéra. Na rekonštrukcii, ktorá si vyžiada investíciu takmer sedemtisíc eur participuje i OOCR Malá Fatra.

Ďalší úsek Zbojníckeho chodníka, ktorý začína v Tiesňavách vo Vrátnej doline a celkovo je na ňom 1 100 schodov bude opravený do spustenia letnej turistickej sezóny. „Doteraz boli schody z dreva a museli sme ich každých päť rokov meniť, pretože zhnili. Generálnu opravu robíme z nerezového plechu. Tento rok by sme chceli pokročiť po Malé Nocľahy a minimálne 20 až 25 rokov bude s chodníkom pokoj,“ povedal predseda OZ Rozsutec Jozef Mičo. Na oprave sa finančne podieľa i Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj. „Do konca školského roku by malo byť vyriešené i premostenie pre peších a cyklistov cez rieku Bystrica v katastri obce Stará Bystrica. Malo by zjednodušiť prístup cyklistov i turistov k orloju na Rínku sv. Michala Archanjela v centre obce a na Kysuckú cyklomagistrálu. Súčasťou je i preznačenie chodníka k rozhľadni na vrchu Bobovec, ktorá je vysoká 16 metrov a vybudovaná z kameňa a dreva,“ dodáva Šimčák.

Malá Fatra je počas leta vyhľadávanou destinácia nielen pre turistov, cyklistov, ale aj návštevníkov kultúrnych podujatí pre všetky vekové kategórie.

Autor: Peter Šimčák/výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Malá Fatra
Foto: Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *