sobota - 13. apríla, 2024
, Od júna má verejnosť k dispozícii aj vonkajšie priestory Mestskej krytej plavárne v Žiline

Od júna má verejnosť k dispozícii aj vonkajšie priestory Mestskej krytej plavárne v Žiline

Mestská krytá plaváreň otvorila v týchto dňoch vonkajšie bazény, ktoré majú slúžiť širokej verejnosti na schladenie, zábavu a relax počas horúcich letných dní. Od 3. júna funguje na plavárni letný bazén pre neplavcov, naopak plavci sa potešili sprístupneniu vonkajšieho plaveckého bazéna, ktorý je sprístupnený od 6. júna.

Teplé počasie a vysoké teploty na celom Slovensku zahrali do karát aj žilinskej plavárni, ktorá letnú sezónu spustila načas a podľa plánov. Od soboty sú v prevádzke všetky vonkajšie bazény a atrakcie (plavecký bazén, detský bazén a bazén pre neplavcov s toboganom). Otváracie hodiny sú počas víkendov posunuté až do 20.00 hod.

Žilinská plaváreň ponúka okrem vonkajších bazénov a atrakcií aj vnútorný plavecký bazén a občerstvenie v reštaurácii, ktorá sa nachádza priamo na pôde plavárne. Relaxovať tu môžu návštevníci aj iným spôsobom ako len plávaním. V ponuke majú napríklad masérske či solárne štúdio.

Primátor mesta Žilina Igor Choma sa teší priaznivému počasiu, ktoré plavárni umožnilo otvoriť vonkajšie priestory už na začiatku júna. „Všetkým návštevníkom plavárne prajem príjemne strávené chvíle v blízkosti bazénov, aby si do sýtosti vychutnali vodu a slnko, čo k správnemu letu patrí,“ povedal primátor Igor Choma. Primátor Choma zároveň zdôrazňuje, aby verejnosť rešpektovala pokyny plavčíkov. „Netreba zabúdať, že voda dokáže byť zradná, preto sa obraciam na verejnosť, aby si dávali pozor a nepreceňovali svoje sily,“ dodal primátor Igor Choma.

Sprístupnenie vonkajších bazénov závisí aj od počasia. V dňoch 13.-14. júna bude z dôvodu Majstrovstiev sveta v plávaní s plutvami vnútorný plavecký bazén pre verejnosť počas pretekov zatvorený.

Zaujímavosť, ktorou sa žilinská plaváreň môže pýšiť je to, že sa tu nachádza prvý krytý 50 metrový olympijský bazén v Československej republike. Okrem toho získala plaváreň v júni 2011 certifikát Európskeho plaveckého dňa v kategórii mesta do 100 000 obyvateľov. Z tejto akcie si odniesli prvé miesto. Prví návštevníci si tu mohli zaplávať už pred vyše 50 rokmi (1963). Niekoľko rokov na to, 1991 až 1996, prešla plaváreň kompletnou rekonštrukciou.

 

zdroj: zilina.sk, plavarenzilina.sk

ilustračná foto: zilina.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *