utorok - 21. marca, 2023
Odkazy III., Odkazy III. – Otvárací koncert venovaný osudu manželov Šmakalovcov

Odkazy III. – Otvárací koncert venovaný osudu manželov Šmakalovcov

Dňa 19. júla 2022 sa o 18.00 hod. v Záhrade Slovenského národného múzea v Martine uskutoční otvárací koncert projektu Odkazy III. venovaný manželom Ive a Františkovi Šmakalovcom, osobnostiam, ktoré sa svojou neúnavnou prácou a úsilím zaslúžili o rozvoj Československého Červeného kríža a sociálno-zdravotného povedomia v Martine.

V prvej časti koncertu sa predstaví rakúska klaviristka Anna Maier, ktorá odohrá výber z českej a svetovej klavírnej literatúry. Druhá polovica koncertu sa bude niesť v znamení opery a poslucháči si budú môcť vypočuť bieloruskú sopranistku Victoriu Leshkevich, ktorá v súčasnosti pôsobí v opere Landestheater Salzburg. Za sprievodu rakúskeho klaviristu Markusa Urbasa zaznie výber z českej a svetovej vokálnej literatúry.

V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presunie do sály Barmusea.

Odkazy III., Odkazy III. – Otvárací koncert venovaný osudu manželov Šmakalovcov

Hlavným organizátorom projektu je Združenie turčianskych muzikantov a spoluorganizátorom je Štúdio Pivnica. Projekt je realizovaný v spolupráci so Slovenským národným múzeom v Martine – Múzeom kultúry Čechov na Slovensku a finančne ho podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Zdroj: TS, Vladimír Šlepec

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Robo Opatovsky, Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip k svojej novej skladbe Láska. Tú nahral spolu s Romanom Mečiarom, …