streda - 19. júna, 2024
, Oravské múzeum otvorilo hlavnú letnú turistickú sezónu
Foto: oravskemuzeum.sk

Oravské múzeum otvorilo hlavnú letnú turistickú sezónu

Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, otvára  v sobotu 1.5.2021 hlavnú letnú turistickú sezónu na Oravskom hrade. Múzeum o tom informuje na svojej stránke.

„Bohužiaľ aj tento rok sme kvôli pandémii museli zrušiť veľké a významné podujatie Thurzove slávnosti, ktoré múzeum pravidelne organizuje už  niekoľko rokov pri príležitosti otvorenia letnej turistickej sezóny na Oravskom hrade. Podujatie bolo veľmi obľúbené a má aj dlhoročnú tradíciu a počas dvoch dní Oravský hrad navštívilo viac ako 3,5 tisíc návštevníkov. Verím, že sa postupne budeme môcť vrátiť k sprievodným podujatiam, ktoré obohatia klasické historické prehliadky. Pre návštevníkov sme pripravili  individuálnu historickú prehliadku hradom a na jednotlivých stanovištiach budú lektori v dobových kostýmoch. Na záver prehliadky v Citadele si budú môcť návštevníci pozrieť tohtoročnú novinku – krátky videofilm – Oravský hrad ako ho nepoznáte, “ povedala riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková.

Od soboty 1. 5. 2021 budú pre návštevníkov sprístupnené všetky okruhy s výnimkou Thurzovho poschodia. Návštevníci si budú môcť prejsť Oravský hrad vlastným tempom, individuálne (bez sprievodcu)a budú mať možnosť pri pokladni stiahnuť si do mobilného telefónu aplikáciu ORAVSKÝ HRAD AUDIOGUIDE zdarma. V areáli hradu sú umiestnené informačné tabule, na ktorých sa nachádza orientačný bod pre audio nahrávku, fotografie a informačný text.

Zdroj: Oravské múzeum

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …