pondelok - 22. apríla, 2024
, Oravský hrad čoskoro zvečnia na suvenírovej bankovke

Oravský hrad čoskoro zvečnia na suvenírovej bankovke

Oravský hrad bude čoskoro vyobrazený na vlastnej suvenírovej bankovke. Doplní tak pre zberateľov rozširujúcu sa kolekciu slovenských hradov, ktoré už svoju suvenírovú bankovku vydali.

Spustenie predaja, ktoré pripravilo Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne pri príležitosti otvorenia letnej turistickej sezóny, sa začne v sobotu 30. júna v pokladnici Oravského hradu. podľa výkonného riaditeľa spoločnosti Nunofia Vladislav Klajban, o bankovku s vyobrazením Oravského hradu je veľký záujem už teraz. Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava totiž spustilo vopred možnosť rezervácie a za prvý víkend bolo doručených niekoľko sto e-mailov s predbežnými objednávkami. „Predaj bude limitovaný po päť kusov a celkový náklad je 10.000 kusov. Napriek tomu sa zberatelia z celého Slovenska pripravujú na cestu na Oravský hrad, aby si mohli doplniť svoju zbierku o ďalší nový zberateľský kúsok,“ uviedol.

Koncept na podporu turizmu a propagáciu zaujímavých turistických lokalít pochádza z Francúzska. Jeho vydávanie sa rozšírilo aj do iných krajín Európy a v roku 2018 sa do tohto konceptu zapojilo aj Slovensko. Euro souvenir bankovka je vyrobená zo stopercentne bavlneného papiera, ktorý sa používa na výrobu pravých eurobankoviek. Od tých sa odlišuje jedine tým, že nie je určená na platenie. Každý 0 euro souvenir je jedinečný vďaka individuálnemu číslu tak, ako je to pri bankovkách, ktorými platíme.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Jarná očista, Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

V piatok a sobotu 12.-13. apríla ulice mesta Martin zaplnilo množstvo detí a žiakov z …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *