pondelok - 22. apríla, 2024
, Organizátori festivalu Dotyky a spojenia sa v mene bezpečnosti prispôsobujú Semaforu

Organizátori festivalu Dotyky a spojenia sa v mene bezpečnosti prispôsobujú Semaforu

Organizátorom divadelného festivalu DOTYKY A SPOJENIA záleží v prvom rade na bezpečnosti účinkujúcich a publika a aj na tom, aby predstavenia v interiéri videlo počas festivalu čo najviac diváčok a divákov, preto ich na základe Semaforu pre kultúrne podujatia odohrajú len pre kompletne zaočkovaných. Všetky festivalové podujatia v exteriéri sú prístupné pre verejnosť bez obmedzení. Festival sa po prvý raz výnimočne koná v septembri, a po prvý raz vo svojej histórii ponúkne výber z dvoch sezón. Na programe je 40 predstavení, desať inscenácií v Hlavnom programe, 27 divadiel z desiatich slovenských miest, sedem koncertova 25 rôznych diskusií o divadle. DOTYKY A SPOJENIA sa budú konať od 6. do 12. septembra 2021 v Martine.

„Našou prioritou je usporiadať bezpečný festival. Aktuálne sme museli zareagovať na nový covid – kultúrny semafor, o ktorom vláda rozhodla 12. augusta. Všetky prestavenia v interiéri preto odohráme pre diváčky a divákov, ktorí sa preukážu certifikátom o plnom zaočkovaní. Koncert Od Štúrovcov po Zem pamätá odohráme v martinskom v Amfiku, ktorý sa uskutoční v režime OTP – očkovaní, testovaní a tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19. Diváčky a diváci, ktorí si už zakúpili lístky a, žiaľ, nespĺňajú podmienku plne zaočkovanej osoby, môžu lístky vrátiť do pokladnice SKD Martin,“ povedala programová riaditeľka festivalu Monika Michnová.

Program je už kompletný, vstupenky sú v predaji a všetky aktuálne informácie ponúka nová webstránka www.dotykyaspojenia.sk. Dotyky a spojenia sú výberovou, nesúťažnou prehliadkou inscenácií slovenských divadiel, hlavným organizátorom je Slovenské komorné divadlo Martin (SKD). Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

„So sloganom BUDEME TAM ZAOČKOVANÍ sme už v lete otvorene podporili očkovanie proti koronavírusu a vyzvali našich divákov, aby sa dali zaočkovať a mohli na jeseň prísťnapríklad aj k nám na festival. Za týmto rozhodnutím si stojíme, hoci to zároveň znamená, že sme konfrontovaní s nepríjemnými reakciami na sociálnych sieťach. Chceme zorganizovať pokiaľ možno čo najviac BEZPEČNÝ FESTIVAL a budeme sa pritom samozrejme riadiť odporučeniami vedcov, od matematikov, cez epidemiológov až po hygienikov. Dodržíme všetky platné opatrenia,“ spresnila Monika Michnová.

SKD Martin ako hlavný organizátor prestížneho divadelného festivalu na Slovensku má za sebou úspešných 15 ročníkov. Ide o najväčšiu prehliadku inscenácií uplynulej divadelnej sezóny. V roku 2019 ju navštívilo 13 482 divákov.

Zdroj: Zuzana Golianová

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …