štvrtok - 18. apríla, 2024
, Oslava jazzu aj žarty z muzikantov. Ondřej Brzobohatý s Vojtěchom Dykom nechcú škatuľkovať hudbu

Oslava jazzu aj žarty z muzikantov. Ondřej Brzobohatý s Vojtěchom Dykom nechcú škatuľkovať hudbu

Spevák a skladateľ Ondřej Gregor Brzobohatý vydal vlani na jeseň pod názvom Universum svoj druhý autorský album, ktorý je po hudobnej stránke mixom popu, funky, soulu i jazzu.

Texty sa uberajú od hĺbavých, premýšľavých polôh až ku samostatnému humoru. Prvou skladbou z tohto albumu, ktorá dostala svoju vizuálnu podobu, bol duet Je toho dost, ktorý Ondřej naspieval s Martou Jandovou. V réžii Benedikta Renča v ňom poukazujú na blbú náladu, arogantných politikov aj drzý bulvár. Naopak, pieseň, ku ktorej vznikol videoklip v réžii samotného Ondřeja G. Brzobohatého, je naplnená nadhľadom a muzikantským žartovaním. Volá sa Máme rádi jazz – a v duete tu spieva Ondřej s Vojtechom Dykom.

„Pieseň  je s veľkou nadsádzkou mienená ako oslava jazzu. Zároveň si robíme srandu aj zo všetkých jazzových muzikantov, ktorých tento žáner stavia na piedestál hudby. Preto aj tá štylizácia do trampov, ktorými sa často pohŕda. Hudbu skrátka nemožno škatuľkovať a odsudzovať za to, že sa jej poslucháči líšia v štýle. Ja som odmalička počúval ako Brontosaurov tak i Herbieho Hancocka,“ glosoval svoj klip Ondřej G. Brzobohatý. Na jeho vzniku spolupracoval s kameramanom Markom Jarkovským a strihačom Tomášom Klimkom.

Zdroj: Kateřina Králová, Supraphon

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Hnilica, Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Juraj Hnilica v silnej výpovedi odkazuje na dôležitosť odpustenia

Večne usmiaty a vždy pozitívne naladený pesničkár Juraj Hnilica. Aj takýto prívlastok si zaslúžil martinský rodák …