piatok - 24. mája, 2024
, Otvorenie Skanzenu Nová Bystrica – Vychylovka začína stavaním mája

Otvorenie Skanzenu Nová Bystrica – Vychylovka začína stavaním mája

Spev ľudových piesní ozývajúci sa po doline Chmúra, ukážky minulých zvykov našich predkov, prebúdzajúca sa príroda a lokomotíva zahalená kúdolom pary ťahajúca sa do úvratí… Toto všetko čaká na návštevníkov, ktorí zavítajú na otvorenie sezónny v Skanzene Nová Bystrica – Vychylovka a vychutnajú si prvé jazdy na Historickej lesnej úvraťovej železnici. Dňa 1. mája 2016 sa po polročnej prestávke otvoria brány týchto expozícií Kysuckého múzea v Čadci.

O 9.00 hod. sa otvoria brány depa a rušňovodiči slávnostne zakúria v parnej lokomotíve U.34. Prvá jazda v tejto sezóne bude patriť motorovej lokomotíve DH 120 už od 9.15 hod. Parný rušeň U. 34 nastúpi svoju dráhu o 11.30 hod. a spolu s motorovým rušňom budú návštevníkov prevážať po lesnej železnici až do 17. 00 hod.

Ľudová hudba Folklórneho súboru Drevár z Krásna nad Kysucou rozozvučí svoje ľudové hudobné nástroje o 12.00 hod pri Stanici Skanzen. O 12. 30 hod. členovia folklórneho súboru Drevár postavia tradičný „Máj“ pri základnom kameni skanzenu. V Kaplnke Panny Márie Ružencovej o13.00 hod. bude svätá omša a o 14. 00 hod. Stanica Skanzen ožije spevom, ľudovými tónmi a tancom, kde si na svoje prídu všetci milovníci folklórneho umenia.

Srdečne Vás všetkých pozývame a prajeme krásny slnečný prvomájový deň.

, Otvorenie Skanzenu Nová Bystrica – Vychylovka začína stavaním mája

Autor: Darina Hnidková
Foto: Kysucké múzeum v Čadci

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *