streda - 19. júna, 2024
, Otvorenie unikátneho Domu srdca

Otvorenie unikátneho Domu srdca

Pri príležitosti osláv 17. novembra sa uskutočnilo slávnostné otvorenie novej budovy Domu srdca v Martine. Ide o špecializovaný kardiologický komplex, ktorý poskytuje prevenciu srdcovo-cievnych ochorení a obezity, no hlavne celkovú zmenu životného štýlu.

Autor projektu, Štefan Farský sa snažil nadviazať na históriu Domu srdca, ktorý založil v roku 1997, no kvôli viacerým komplikáciám nevydržal. Svoju víziu sa mu podarilo naplniť tento rok vďaka novým priestorom a financiám. Vzniklo tak spojenie lekárskej starostlivosti, kardiologickej reštaurácie a fyzického dávkovania cvičenia. Napriek mnohým kardiologickým ambulanciám, takýto komplex na Slovensku ešte neexistuje. Čím je Dom srdca unikátny, Vám prezradí jeho riaditeľ, Štefan Farský.

Dom srdca ponúka okrem kardiologickej ambulancie aj celkovú zmenu životného štýlu pacientov, ktorú im na mieru zostavia odborníci. Pri prevencií je dôležité upraviť nielen fyzickú činnosť, ale aj stravovanie. V dome srdca sa preto nachádza kardioreštaurácia so zdravým denným menu a poradenstvom ohľadom stravovania. V oblasti cvičenia poskytuje centrum kardiofitness pod odborným dohľadom. Cvičenia sú zamerané na znižovanie telesnej hmotnosti a spevnenie svalstva (aeróbne činnosti) a jógu na znižovanie krvného tlaku a stresu pod vedením lekára. Dom srdca poskytuje aj individuálne poradenstvo pri redukcii hmotnosti a test fyzickej výkonnosti s určením optimálnej tepovej frekvencie. V priestoroch sa nachádza aj welness s infrasaunou a vírivkou, kde sa pacienti môžu zrelaxovať. Bližšie Vám Dom srdca predstaví Štefan Farský.

Nezanedbávajte svoje srdce a príďte sa poradiť s odborníkmi, ktorí Vám nastavia bezpečný, osobný stravovací a tréningový program a zlepšia tak kvalitu zdravia. Ako odporúča Š. Farský a ďalší odborníci, takéto centrum sa oplatí navštevovať pravidelne.

zdroj: domsrdca.eu

foto: redakcia

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *