štvrtok - 21. septembra, 2023
, Pavol Hammel a Prúdy vyrážajú na veľkolepé turné, zahrajú v 17-tich slovenských mestách!

Pavol Hammel a Prúdy vyrážajú na veľkolepé turné, zahrajú v 17-tich slovenských mestách!

Legendárna slovenská skupina Prúdy pripravila pre fanúšikov veľkolepé turné po celom Slovensku! Pavol Hammel, Fedor Frešo, Fero Griglák, Peter Preložník a Igor Teo Skovay zahrajú v 17-tich slovenských mestách od Prešova až po Bratislavu.

Muzikanti predstavia naživo nový výberový album „The Best Of“, na ktorom je aj jedna novinka „Víno, spev a ženy“.  Nenechajte si ujsť hity „Zvoňte zvonky“, „Chlapci z mesta“ či„Kamalásky“, turné zakonči narodeninový megakoncert v bratislavskej HantArene!

Slovenská legenda Prúdy oslavuje tento rok dve významné výročia. 50 rokov od zásadného albumu „Zvoňte zvonky“ a 70-te narodeniny Pavla Hammela. A preto sa rozhodla to s fanúšikmi osláviť na slovenskom turné. Kontakt s publikom pre mňa znamená veľmi veľa, však preto ešte hrám. Ale aj si beriem od publika to, čo im dávam. A keď fungujespätná väzba, tak je to ideálne. Samozrejme to poteší, keď si fanúšikovia spievajú a poznajú aj texty. Mne vždy záležalo na kvalite textov a ich výpovednej hodnote,“ vysvetľuje Pavol Hammel.

Na turné sa predstavíhviezdna zostava hudobníkov Pavol Hammel – spev, vokály, španielska gitara a ústna harmonika, Fedor Frešo – basgitara a vokál, Fero Griglák – gitary a vokál, Peter Preložník – syntezátory a klavír a  Igor Teo Skovay – bicie a percusie.

„Hral som aj s mnohými inými kapelami, ale vždy ma nakoniec okolnosti priviedli späť do Prúdov, ktoré sa vlastne nikdy nerozpadli. Čiže je to pre mňa akási istota, kam sa vždy vraciam.Bez kontaktu s publikom by to pravdepodobne nešlo. Je síce pekné nahrávať a vydávať albumy, ale tak akoby robota išla smerom do neznáma. Takto je ihneď vidieť reakciu a viac si nemožno želať,“ vyznal sa Fedor Frešo.

Prúdy predstavia na turné nedávno vydanú výberovku „The Best Of“. Všetky skladby na ňu sa nanovo nahrávali v jednom z najlepších štúdií v strednej Európe – v štúdiu SONO pri Prahe.Na albume nájdu fanúšikovia 12 hitov a jednu novú pieseň s názvom „Víno, spev a ženy“ z autorskej dielne Pavol Hammel, Fero Griglák a Boris  Filan. Kapela na turné ani nemusí príliš skúšať, po rokoch spoločného koncertovania sú hudobníci dostatočne zohratí. Pre fanúšikov ponúknu zo seba to najlepšie.

„Prirovnal by som to k špičkovému hokejovému mužstvu,ktoré hrá svoju hru a zaradí sa k nemu hráč-profesionál,okamžite vedia spolu fungovať. My traja – Frešo,Griglák a ja si pamätáme najviac,niektorí 50 rokov a niečo menej. Veď Fero Griglák mal 16 rokov,keď nahral gitarové sóla v Medulienke. Vekový priemer nám „kazia“ dvaja mladší kolegovia – Skovay a Preložník, ale aj tí už s nami dosť preskákali. Hrali sme spolu aj na iných projektoch, mimoriadne úspešný a zaujímavý koncert bol s názvom „Zelená pošta“ ešte aj s Marianom Vargom podľa našej rovnomennej platne z roku 1972,“ dodáva Pavol Hammel.

„Voľakedy vyzerali turné ináč ako dnes, koncertov bolo veľa a tak musel človek tráviť dlhý čas mimo domov. A to neustále cestovanie sa dá považovať za negatívum. Dnes sa ide maximálne na pár dní a tak sa už len teším, že na chvíľu vypadnem do sveta. Takisto sa ale teším, keď sa nakoniec domov vrátim,“ konštatuje Fedor Frešo.

PRŮDY THE BEST OF TOUR 2018

27.9.2018  TRNAVA

29.9.2018  BANSKÁ ŠTIAVNICA

12.11.2018  SPIŠSKÁ NOVA VES

13.11.2018  PREŠOV

14.11.2018  MICHALOVCE

15.11.2018  KOŠICE

19.11.2018  PRIEVIDZA

20.11.2018  BANSKÁ BYSTRICA

21.11.2018  TRENČÍN

23.11.2018  NITRA

26.11.2018  MARTIN

27.11.2018  LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

28.11.2018  RUŽOMBEROK

 29.11.2018  ŽILINA

 2.12.2018  LUČENEC

3.12.2018  POPRAD

9.12.2018  BRATISLAVA            

 

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Po com zeny tuzia, Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali  Po čom ženy túžia

Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali Po čom ženy túžia

Obaja majú na konte milióny videní svojich videoklipov, desiatky úspešných hitov a nejednu exkluzívnu hudobnú spoluprácu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *