štvrtok - 13. júna, 2024
, Pavol Seriš, Filip Teller a ich stand-upcomedy už o pár dní v Barmuseu!

Pavol Seriš, Filip Teller a ich stand-upcomedy už o pár dní v Barmuseu!

V rámci Česko-slovenského festivalu živého umenia BarmuseumFest zavítajú do Martina, v sobotu 26. januára 2019, Pavol Seriš a Filip Teller. Mená, možno nie úplne notoricky známe, avšak v každom prípade hodné našej pozornosti.

Slovák Pavol Seriš sa venuje autorskému divadlu a jeho repertoár je založený na stand-upcomedy, absurdnom humore, ale aj na pantomíme či tanci. Venuje sa dokonca aj krátkym filmom či kreslenému humoru. A čo je dôležité – nemá rád horčicu.

Čech Filip Teller je zase moderátor, herec a ako sám o sebe tvrdí, dôraz kladie na improvizáciu a situačný humor. Na medzinárodnom festivale divadelných formácií v Ríme dokonca získal cenu za najlepší mužský herecký výkon a to za postavu pápeža Bonifáca VIII.

Títo dvaja páni sa nám v Barmuseu predvedú v kreácii s názvom Čecháčci a Čoboláci, čo je zároveň ich spoločné dielo o česko-slovenských vzťahoch. Ako sa raz vyjadril Seriš, v Česku väčšinou nadržujú diváci Filipovi, na Slovensku po predstavení robíme zas verejné lynčovanie Čecha, takže sme si kvit.“

Okrem toho, že Seriš aj Teller sú obaja absolventi Ateliéru Fyzického divadla na JAMU, spája ich tiež láska k stand-upcomedy, divadlu, pohybovej komike, ale aj k spevu či tancu. Nepochybne sa nám teda postarajú o uvoľnenie bránice. Ak ste tak doposiaľ nespravili, lístky na predstavenie si zakúpte alebo zarezervujte priamo v Barmuseu.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Zdroj: Turčania.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …