pondelok - 22. apríla, 2024
, Pediatria dostala pekný darček. Sprievodná osoba bude mať väčší komfort
Primár pediatrickej ortopédie a vedúci lekár spondylochirurgie FNsP Žilina Juraj Popluhár, predsedníčka združenia Klub železných matiek Katarína Strýčková

Pediatria dostala pekný darček. Sprievodná osoba bude mať väčší komfort

Občianske združenie Klub železných matiek darovalo oddeleniu pediatrickej ortopédie a spondylochirurgie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline šesť skladacích postelí s príslušenstvom.

„Keď som premýšľala, ako by sme mohli zmeniť niečo k lepšiemu, inšpirovala som sa príbehmi z nášho klubu. Veľa mám rozprávalo o nociach strávených v nemocnici sediac na stoličke pri lôžku dieťaťa. Naša pomoc smeruje najmä pre mamy a otcov, ktorí ostávajú v nemocniciach so svojimi deťmi, hoci na to mnohokrát nemocnice nebývajú vybavené,“ zdôvodnila výber skladacích postelí predsedníčka združenia Katarína Strýčková.

Oddelenie pediatrickej ortopédie a spondylochirurgie zabezpečuje odbornú ambulantnú a liečebno-preventívnu starostlivosť pre pacientov z celého Slovenska. Medzi jeho priority patrí i možnosť hospitalizovať rodiča spolu s dieťaťom, pričom jeho prítomnosť výrazne pomáha zvládnuť pooperačné obdobie dieťaťa. „Postele pre sprievodnú osobu sú pohodlné. Pozitívom je, že nám združenie venovalo aj príslušenstvo – matrace, paplóny, vankúše a posteľné prádlo. Prispeje to ku zvýšeniu komfortu sprievodnej osoby,“ doplnil primár pediatrickej ortopédie a vedúci lekár spondylochirurgie Juraj Popluhár.

, Pediatria dostala pekný darček. Sprievodná osoba bude mať väčší komfort

Skladacie postele s príslušenstvom za viac ako 800 eur zakúpilo združenie zo zisku, ktorý získalo predajom folklórneho kalendára Železná matka 2017. „Tešíme sa, že sme mohli pomôcť. So zámerom a odhodlaním ďalej pomáhať pozitívnym zmenám sme zrealizovali kalendár Železná matka 2018. Vybrali sme doň 13 krojov z ďalších regiónov Slovenska a piesne v ich nárečiach, ktoré sa týkajú sviatkov a zvykov v daných mesiacoch roka. Z jeho zisku nakúpime a darujeme vybraným slovenským nemocniciam vybavenie na gynekologicko-pôrodnícke oddelenia,“ dodala Strýčková.

Viera Jurčiová, hovorkyňa FNsP Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *