nedeľa - 14. júla, 2024
, Divá Baara v debutovom singli ,,Jen pro jednou” energicky swinguje v rytme partnerských vzťahov

Divá Baara v debutovom singli ,,Jen pro jednou” energicky swinguje v rytme partnerských vzťahov

Diva Baara alebo Bára Vaculíková nie je na českej hudobnej scéne nováčikom. Momentálne sa prvýkrát predstavuje  so sólovým projektom. Prichádza so singlom ,,Jen pro jednou”, ktorý je jej debutom. Energická pieseň s prvkami elektroswingu je prvou lastovičko už chystaného albumu.

Je dcérou známej speváčky a herečky

Diva Baara je členkou vokálneho kvarteta Yellow Sisters a je taktiež známa svojou účasťou v talentovej speváckej súťaži, na ktorú reagovala kontroverzným projektom Mateřská.com, ktorý sa na internete pýši veľkými úspechmi. Talentovaná pesničkárka a textárka BáraVaculíková je dcérou legendárnej speváčky a herečky Petry Černockej.

Nový singel ,,Jen pro jednou” vyšiel koncom júna a hudobne ho mal na starosti producent Dalibor Cidlinský, známy spoluprácou so  Slzou, Xindlom X a ďalšími interpretmi. Výpravný farebný klip s množstvom kabaretných prvkov, masiek a rytmov sa nakrúcal v medzinárodnom tíme na niekoľkých atraktívnych lokáciách napr. v art decovom divadle Venušana Švehlovke alebo na romantickom barokovom zámku Loučeň. Réžie sa ujala estónska režisérka Maris Saluments a kamery Dalibor Fencl a Martin Preiss, ktorý pôsobí v holywoodskych produkciách.

Opisuje zabehnuté stereotypy

Pieseň ,,Jen pro jednou” je osobitá a energická spoveď ženy v elektroswingovom duchu. Diva Baara tu kriticky komentuje životný štýl, kde sa partneri navzájom vzďaľujú vďaka svojmu zameraniu na prácu a cieľavedomosť. Koľko z nás by si prialo, aby si partner či partnerka občas vypli telefón, prestali sa venovať Facebooku, e-mailom a Messengeru a radšej si spoločne vyrazili zatancovať alebo do kina…

Nový projekt Divej Baary zostáva pri ženských témach. S nadhľadom opisuje a zovšeobecňuje zabehnuté stereotypy rôznych, často vyhranených foriem partnerských vzťahov. ,,Zaujímajú ma vzťahy a cítim nutkanie vyjadrovať sa k nim prostredníctvom hudby. Inšpirujú ma príbehy silných žien. Ako feministka v pravom slova zmysle sa ale necítim,“ opisuje svoju motiváciu Diva Baara.

Po singli bude nasledovať Bárina autorská platňa na pomedzí popu, jazzu a intímneho pesničkárstva s prvkami elektroswingu, ktorá by mala vyjsť už túto jeseň.

 

Adriána Čahojová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Peter Juhas, Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Peter Juhás opäť v talentovej súťaži! Tentokrát sa pred porotu postavil kvôli láske!

Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v speváckej súťaži Hlas Česko-Slovenska, zverejnil nový videoklip Len s tebou, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *