streda - 24. apríla, 2024
, Pernikárka Mária Balačinová: Nejem sladké, mám rada mäso

Pernikárka Mária Balačinová: Nejem sladké, mám rada mäso

Málokto odolá  sladkým voňavým perníkom. Okrem toho, že lahodne chutia, lákajú aj estetickou stránkou. Výrobe aj ich zdobeniu sa už 20 rokov venuje Mária Balačinová, ktorá žije a pracuje v Košťanoch nad Turcom.

Viacerí jej môžeme závidieť nielen to, že sa jej kuchyňou nesú príjemné, sladkasté vône, ale najmä fakt, ako sama uviedla, že má šťastie, pretože sa živí svojou záľubou. Odmalička sa venovala viacerým kreatívnym činnostiam ako maľovanie, aranžovanie, ktoré by rada zúžitkovala aj v pracovnom živote. A stalo sa. Po dvadsiatich rokoch práce v účtovníctve stratila zamestnanie a  mala nastúpiť do obchodnej firmy, no vyskytli sa udalosti, ktoré jej život nasmerovali iným smerom. A tak sa rozhodla ísť vlastnou cestou.

Mária Balačinová si zaspomínala na svoje podnikateľské začiatky, ktoré neboli ľahké. Vychádzala však z vlastnej intuície a túžby realizovať svoje sny. Fantáziu tak pretavuje do unikátnych perníkových výrobkov. Viac o ceste Márie Balačinovej za svojim snom a chutných perníkoch, s ktorými ste sa možno stretli na vašej ceste vy, sa dozviete z rozhovoru v relácii Nezáväzne s Evou Lacovou. A pozor! Ľuďom náchylným k maškrteniu „hrozí“  neodolateľná chuť na sladký perník!

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *