sobota - 23. septembra, 2023
, Robert Plant vydal ďalšiu sólovku. A je čo počúvať!

Robert Plant vydal ďalšiu sólovku. A je čo počúvať!

Spevák Robert Plant vydal novinku Carry Fire. Ide o jeho jedenásty sólový album. Hlas a nenahraditeľný člen rockovej legendy Led Zeppelin, už dlho hľadá s gitaristom Justinom Adamsom nové podnety vo world music. Jej krásu kombinuje s blues a keltskou hudbou a baví sa spájaním starého s novým.

Album Carry Fire je jeho druhou štúdiovou platňou s doprovodnou kapelou Sensational Space Shifters. Plant si ho sám produkoval a k jeho nahraniu si pozval aj dvoch zaujímavých hostí. Na nahrávke sa podieľali speváčka Chrissie Hynde z Pretenders a britský folkový spevák Seth Lakeman.

Hudobníkova kariéra je úzko spätá s kapelou Led Zeppelin, v ktorej pôsobil v rokoch 1968 až 1980. Často sa o ňom hovorí ako o duši a hlase Led Zeppelin. Robert Plant má aj bohatú sólovú kariéru, ktorá je poznačená mnohými výraznými úspechmi  spoločne s niekoľko víťazstvami  v prestížnych cenách. V roku 2007 napríklad nahral album s Alison Krauss, za ktorý získal šesť cien Grammy. Dominoval najrôznejším  anketám a je často považovaný za najlepšieho speváka hudobnej histórie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Po com zeny tuzia, Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali  Po čom ženy túžia

Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali Po čom ženy túžia

Obaja majú na konte milióny videní svojich videoklipov, desiatky úspešných hitov a nejednu exkluzívnu hudobnú spoluprácu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *