utorok - 18. júna, 2024
, Robert Plant vydal ďalšiu sólovku. A je čo počúvať!

Robert Plant vydal ďalšiu sólovku. A je čo počúvať!

Spevák Robert Plant vydal novinku Carry Fire. Ide o jeho jedenásty sólový album. Hlas a nenahraditeľný člen rockovej legendy Led Zeppelin, už dlho hľadá s gitaristom Justinom Adamsom nové podnety vo world music. Jej krásu kombinuje s blues a keltskou hudbou a baví sa spájaním starého s novým.

Album Carry Fire je jeho druhou štúdiovou platňou s doprovodnou kapelou Sensational Space Shifters. Plant si ho sám produkoval a k jeho nahraniu si pozval aj dvoch zaujímavých hostí. Na nahrávke sa podieľali speváčka Chrissie Hynde z Pretenders a britský folkový spevák Seth Lakeman.

Hudobníkova kariéra je úzko spätá s kapelou Led Zeppelin, v ktorej pôsobil v rokoch 1968 až 1980. Často sa o ňom hovorí ako o duši a hlase Led Zeppelin. Robert Plant má aj bohatú sólovú kariéru, ktorá je poznačená mnohými výraznými úspechmi  spoločne s niekoľko víťazstvami  v prestížnych cenách. V roku 2007 napríklad nahral album s Alison Krauss, za ktorý získal šesť cien Grammy. Dominoval najrôznejším  anketám a je často považovaný za najlepšieho speváka hudobnej histórie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *